Täna alustab ilmumist ajakiri Jälg, milles kajastatakse Eestis ning välismaal loodud roheinnovatsiooni ning kodu keskkonnasäästlikumaks muutmise lahendusi. Ajakirja eesmärk on erinevaid keskkonnasäästlikke tehnoloogiaid kajastavate artiklite ja uudiste kaudu aidata keskkonna säästmisest huvitatud inimestel leida üles oma võimalus keskkonnasäästlikuks tarbimiseks ja valdkonnas töötajatel valdkonna uuemaid arenguid tutvustades uute keskkonnasäästlike lahenduste loomiseks.

29. oktoobril 2018 esmailmumise kuupäevaga ajakiri Jälg on keskkonna-alast innovatsiooni tutvustav ajakiri neile, kes on huvitatud oma kodu keskkonnasõbralikumaks muutmisest ja keskkonnasäästlike toodete ning teenuste uutest suundadest. Jälje kaks poolt toovad lugejani juba praegu kodus kasutatavad innovaatilised keskkonnasäästlikud lahendused ning uusima keskkonnainnovatsiooni – ennekõike selle, mida tehakse Eestis, aga märkimata ei jää ka mujal maailmas toimuv.
 
Nende teemade käsitlemise kaudu tuletab ajakiri meelde, et jälg, mille me jätame end ümbritsevale keskkonnale, on paratamatu, kuid saame palju ära teha selleks, et see jälg oleks võimalikult väike. Samas peaks võimalikult väikeseks jääma ka jälg, mille keskkonnasäästlikkuse poole püüdlemine jätab meie igapäevaelule. Välja on mõeldud palju innovatiivseid lahendusi, et saaksime keskkonda säästa nii, et võitjaks jäävad mõlemad pooled. Just need ideed, lahendused ja inimesed nende taga toobki Jälg oma lugejateni.
 
MTÜ Cleantech ForEsti tegevjuhi Erki Ani sõnul on enamuses arenenud riikides aru saadud jätkusuutliku majandamise olulisusest ning seda suuresti keskkonnateadlikkuse tugeva toetamise ja edendamise tagajärjel. „Katsume teha endast kõik, et ajakirja oleks põhjust kirjutada aina rohkem innovatiivsete iduettevõtete edulugusid ja valdkonda puudutavaid kordaminemisi,” lisab Ani.
 
Ajakirja üks asutajatest Triinu Lukas peab oluliseks eesmärgiks näidata, kui innovaatilisi ideid Eesti rohetehnoloogiate valdkonnas ringleb. “Need kõik ei jõua kahjuks eesti inimeste infovälja, sest on tihti turundatud globaalsete turgude tarbeks. Lisaks katsub ajakiri käia ühte jalga Eesti ettevõtete keskkonnateadlikkusega –et mida kogenumaks saaks ajakiri, seda rohkem oleks meil ettevõtteid, kes soovivad loodusele ka tagasi anda, mitte sealt ainult võtta.” Kertu Loide, Jälje kaasasutaja sõnul on tema jaoks oluline tuua need teemad tavatarbijale lähedale, et ühiskonnas leiduks ka innovaatiliste lahenduste kasutussevõtjaid.. “Loodan kokku koguda sarnaselt mõtlevate inimeste head ideed ning leida ka enda jaoks võimaluse saada inimeseks, kelle keskkonnajälg on võimalikult väike ning kelle elustiili sobivad uuenduslikud lahendused sellele kaasa aitavad,” sõnab Loide.
 
MTÜ Cleantech ForEst on 2017. aastal alustanud Eesti mittetulundusühing, mis tegeleb varajases staadiumis rohetehnoloogiaid arendavate idufirmade rahastamise, keskkonnaalase hariduse edendamise ning energiaekspertide toetamisega. Ettevõte on korraldanud suuri iduettevõtete võistlusi ning kiirendiprogramme nagu ClimateLaunchpad, Climate-KIC Accelerator, Climathon jpm. Kvartaalselt ilmuv MTÜ Cleantech ForEsti poolt välja antav ajakiri on saadaval poodides üle Eesti ning Eesti Rahvusraamatukogus, Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu õpikeskuses ja Tartu Ülikooli raamatukogus.