Pärast piirangutega kevadeid on Uuskasutuskeskus ja Arsenali keskus seljad kokku pannud ja korraldavad taaskord uuskasutus-rattalaada. Laat on juba sel laupäeval kell 11–15 Põhja-Tallinnas Arsenali keskuse välialal ning uuele ringile minekut ootab ligikaudu 150 ratast nii eraisikutelt kui ka ettevõtetelt.

  • Bioneeri uudised
  • 13. mai 2022
  • Foto: Sellise ratta sai ühelt varasemalt rattalaadalt Arsenali keskuse turundusjuht Kai / Pressifoto

Rattad ja tõukerattad on tõsisema sportimise kõrval järjest populaarsemad liikumisvahendid linnas ning ratta teiselt ringilt soetamine üha arvestatavam valik. „Teise ringi rataste puhul kehtib sama seaduspära, mis kõigi muude teise ringi asjadega. Kui tegemist on hästi hoitud ja tugeva kaubamärgi asjaga, siis teenib selline ratas ka järgmist hoolsat kasutajat hästi,“ märkis Uuskasutuskeskuse esindaja Esme Kassak. Teiselt ringilt ratta soetamist soosib nii rataste hinnaskaala kui ka võimalus üks väga eriline sõiduvahend leida.

Kalamaja päevade programmi kuuluv rattalaat seab end sisse Arsenali keskuse parklas. Rattalaadal võib igaüks müüa, vahetada või osta kasutatud rattaid ja osalemine on tasuta. „Kuigi üritus on eelregistreerimisega, siis võib ka veel sama päeva hommikul otsuse teha ja oma rattaga kohale tulla,“ julgustas Arsenali Keskuse turundusjuht Kai Reinfeldt, kes on varemgi rattalaada tegemistega seotud olnud. Uuskasutuskeskuse algatusena 2011. aastal esimest korda toimunud rattalaat on viimastel kordadel just Arsenali Keskuse välialal rattahuvilised kokku toonud.

Rattalaadale on oodata lisaks suurele valikule ratastele varustust ja rattasõidu riideid. Mitu osalejat on lubanud müüki tuua ka tõukerattaid, sealhulgas elektrilisi, ja rulluiske. Suurematest osalejatest on kohale tulemas Velomarket, Resporter, Vuhin ja Vokitööd, ent ka mõned eraisikud tulevad kümne ja isegi paarikümne rattaga kauplema.

„Rõõmu teeb, et osalejate seast leiab äsja Eesti parimaks õpilasfirmaks kroonitud Drycycle’i, mis toodab vastutustundlikult telgitööstuse ülejääkidest sadulakotte ja -katteid,“ lisas Kassak.

Uuskasutuskeskuse telgis saab küsida hüva nõu asjade uuele ringile andmise kohta ning lapsed saavad joonistada oma unistuste ratast. Kui laadal jääb ratas müümata, ent koju tagasi seda viia enam ei soovi, saab ratta kohapeal Uuskasutuskeskusele annetada. Uuskasutuskeskus MTÜ on loodud aastal 2004 ja keskuse eesmärk on edendada uus- ja taaskasutust, hoides asjade uuele ringile andmisega ära asjatu prügi tekke. Heas korras asjad võivad veel kellelegi rõõmu tuua ja kasulikud olla.

Rattalaadale saab kauplema tuleku kirja panna: uuskasutus.ee/rattalaat
Müüki tulevate rataste pilte leiab ürituse lehelt.