Youth For Understanding (YFU) on rahvusvaheline mittetulunduslik organisatsioon, mis pakub haridusliku eesmärgiga kultuurivahetusprogramme enam kui 60 riigis. Ning nende seas on ka Eesti.

Eesti, mis rahvaarvult jääb 8 kordselt alla kõige väiksema rahvaarvuga riigile (Šveits), kust õpilast ootame, on kõikide YFU riikide seas maailmas tegelikult nr 1, kui võrrelda meie rahvaarvu ja vahetusõpilaste suhtarvu.

YFU Eesti loodi aastal 1993 ning esimest vahetusõpilast tervitasime juba aastal 1995. YFU Eesti organisatsioon on selle ajaga kasvanud usaldusväärseks ja Eesti mõisteks üheks suurimaks, kes kultuure vahendab. Ühelt poolt saadame Eesti noori välja ja teisalt rikastame Eesti peresid pakkudes neile kultuurielamusi kodust lahkumata.

Paula Tšiilist, Sophia Šveitsist ja Edda Saksamaalt – need on vaid üksikud nimed kõikide nende nägude taga, kes augustikuus Eestisse vahetusaastale saabuvad. Kokku ootame augustis 30 vahetusõpilast, kes on erinevatel põhjustel valinud just Eestimaa oma sihtriigiks, kus oma unistused täide viia.

Oleme nii palju uudistest kuulnud, kuidas Eestis ikka ei ole hea elada ning lahkutakse välismaale õppima ja tööle. Need noored on aga arvanud, et Eestis on hea elada – varasemalt siin õppinud välismaa noored pöörduvad tihti tagasi, et jätkata oma õpinguid Eestis.

Järelikult on meil see miski, mis köidab, inspireerib ja innustab. Näitame siis maailmale seda, mida meil pakkuda on ja avagem oma koduuksed vahetusõpilastele! Eestis saavad paljud vahetusõpilased aru, et ongi normaalne kui kõik teavad kõiki sportlasi, lauljaid, poliitikuid ja kunstnikke, naabritest rääkimata. Oma väiksuse tõttu saame seda endale lubada.

Vahetuspereks olemine on elamus – elamus seetõttu, et kindlasti ei tule teie elus enam sellist aastat, mis just koos Paula või Eddaga elades. Elamus ka seetõttu, et korraga nii suur maailm koondub teie koju ning saate kümmelda kultuurimullides, taasavastada kõrvalt nähes oma pere häid omadusi ning näha kaunist Eestimaad hoopis teise pilgu läbi.

Kui Sinult keegi võõramaalane küsib, mis need valged kandilised asjad toaseintel on, siis esmases jahmatuses ei oskagi midagi kosta. Kui siis üritad selgitada õlipudelit näidates, et me veel kütame ka, et sooja saada, on Sinu imestus ja hea tuju garanteeritud kui laps siiralt küsib ”kas tõesti plastiga?”.

Sellised hetked näitavad, kui palju on maailmas eri tõlgendusviise ja kui rikastav võib olla seda ise kogeda. Need jäävad elulõpuni ”lõkkejuttude” pagasisse ning nii sünnivad ka uued legendid.

Meie usume, et Eesti pered on vahetusõpilaste vastuvõtmiseks valmis – kui tahta olla osa tekkivast legendist, siis ei pea tegema rohkemat, kui kandma edasi YFU sõnumit või siis kandideerima ise vastuvõtvaks pereks. Elamusterohke aasta on garanteeritud!


Lisainfo saamiseks külasta YFU Eesti kodulehte, YFU Facebooki või kirjuta programmijuht Diina Tuulikule diina@yfu.ee

Vahetuspereks olemine on elamus!