Inimorganism koosneb 70% ulatuses veest. Hea infotalletajana on vesi vastuvõtlik meie mõtetele ja sõnadele, millega loome maailma enda ümber. Kuidas oskab vesi „lugeda“ ja kuidas inimesele vee „lugemisoskuses“ igapäevaelus kasuks võiks tulla?

David R. Hamilton tegi 2003. aastal mõned lihtsad eksperimendid, mis mõõtsid paari sõna bioloogilist mõju. Hamilton kirjutas sedelitele sõnad „armastus“, „hirm“, „õnnelik“ ja „kurb“ ning kleepis need sedelid plastmasstassidele. Seejärel pani mees igasse tassi natuke vett, uskudes, et tema teadlikkus igast sõnast jätab iga tassi veele erineva jäljendi vastava sõnaga seotud energiast.
 
Siis võttis Hamilton 30 lillepotti ja pani igasse ligikaudu 50 kressiseemet. Seejärel kasutas ta iga päev armastusesildiga tassi kuue poti kastmiseks ja tegi seda sama tassidega, millel oli silt „hirm“, „õnnelik“ ja „kurb“. Kuut potti kastis mees ka märgistamata veega. Iga päev pani mees igasse tassi täpse koguse vett ja kasutas seda seemnete kastmiseks.
 
Hamilton kasutas iga sõna jaoks kuut potti, et võiks saada statistiliselt õige tulemuse – mõõtes iga sõna mõju 300 kontrollseemne puhul. Iga kuuene komplekt sai iga päev vett ikka samast tassist, nii et seemnetele ei olnud mingit võõra sõna mõju.
 
Kui Hamilton oli potte kastnud seitse päeva, mõõtis ta iga kressitõusme pikkuse ja avastas, et seemned, mis olid saanud vett armastusetassist, kasvasid palju pikemaks kui seemned, mida kasteti hirmutassist, ja tõusmed, mida kasteti tassist sildiga „õnnelik“, olid palju pikemad kui need, mis kasvasid „kurva“ veega. Armastuse ja hirmu tasside puhul oli erinevus tõusmete pikkuses 7 protsenti ning „õnneliku“ ja „kurva“ tassi juures oli see 15 protsenti. „Õnnelik“ vesi pani seemned kõige pikemaks kasvama. Ja möödunud oli vaid seitse päeva!
 
Võib ju olla, et mehe teadlikkus igast sõnast, isegi teadvustamata tasandil, muutis energiat, mida ta keha välja saatis. Teame, et näiteks südamest tulevaid elektriimpulsse saab mõõta mitme tolli kaugusel kehast, ja ka siis, kui tunneme piinlikust, võivad inimesed tunda meie näost levivat kuumust. Mõned niisuguse energiaväljundi küljed võivad jätta jäljendi veele niisugusel viisil, et see mõjutab seemnete kasvamist.
 
Lisaks on kõik seotud kvanttasandil. Mehe teadlikkus veest muutis seda otsekohe – sõna, millest oli mees veele mõeldes teadlik, muutis seda.
 
Ka rahvusvaheliselt tunnustatud Jaapani teadlane Masaru Emoto on tõestanud, et niisugused muutused võivad vees aset leida, fotografeerides sõnade esile kutsutud muutusi veekristallide struktuuris. Ta pani kirja sõnad ning kleepis need veepudelitele ja kasutas tehnikat, mida kutsutakse pimevälja mikroskoopiaks, tehes fotosid veest pärast seda, kui vesi oli jäätunud. Katse näitas selgesti, et erineva tähendusväljaga sõnad tekitasid erinevaid jääkristalle.
 
Näiteks avastas Emoto, et sõnad „armastus“, „tänan“ ja isegi „ema Teresa“ tekitasid ülimalt kristalselt sädelevaid jääkristalle, aga negatiivsed sõnad muutsid kristallid tuhmiks ja ebamääraseks. Ta salvestas ka muutusi vee struktuuris, kui inimesed olid selle läheduses palvetanud või oli mängitud erinevaid muusikapalu. Tiibeti või budistide retsiteerimised või klassikalise muusika palad tekitasid sädelevaid kristalle, samas kui hevimuusika mõjus veele nii destruktiivselt, et kristalle ei moodustunudki. Tekkisid vaid ähmased lõhustunud kujutised.
 
Innustatuna Jaapani teadlase uurimustöö tulemustest alustas Eestis 2007. aastal Võluvee tootmist Eesti ettevõte Wisewater OÜ. Ettevõtte toodab seitset erinevat temaatilist vett nimedega: küllus, elurõõm, õnn, armastus, tervis, tasakaal, rahu. Vesi on villitud kahepoolsete siltidega pudelitesse, mis on disainitud nii, et vesi saaks „lugeda“ siltide siseküljele trükitud positiivseid sõnumeid.
 
Aga miks mitte endale koduste vahenditega võluvett villida? Täida pudel puhta veega ja kleebi pudelile sõnad, mis tähistavad Sinu elus parasjagu puudu olevaid „asju“, nt rahu, tervis vms. Sildid peavad olema kindlasti kleebitud nii, et ka vesi neil olevaid sõnu „lugeda“ saaks. Parema efekti saavutamiseks tasuks kindluse mõttes veele neid sõnu mõned korrad päevas ka peale lugeda. Ja siis tuleb loomulikult seda vett ka juua. Head katsetamist! : )
 
Allikad:
1.      Väljavõte David R. Hamilton, PhD. raamatust „Mõte on see, mis loeb“. Pilgrim, 2007
2.      www.wisewater.ee