Laupäeval, 6.detsembril, korraldab MTÜ Viimsi Invaühing kaheksandat aastat järjest traditsiooniks kujunenud Viimsi aastalõpu heategevusballi, et koguda raha valla erivajadustega laste ning noorukite tegevuste toetamiseks. Korraldajateks, läbiviijateks ning peol pakutavate oma kätega valmistatud suupistete pakkujateks on invaühingu lapsevanemad, keda toetavad Viimsi kool ja Viimsi vallavalitsus.

MTÜ Viimsi Invaühingu juhi Jana Skripnikovi sõnul on puuetega inimesi kõikjal maailmas ja igas ühiskonnakihis. „Puuetega inimeste protsent elanikkonna hulgas on piirkonniti suhteliselt sarnane. Asustuse tihenemisega suureneb ka puuetega inimeste arv. Viimsi valla elanikkond on viimastel aastatel pidevalt kasvanud, seega on ka puuetega inimeste arv suurenenud. Puuetega inimestel on õigus jääda oma kohalikku keskkonda ja saada vajalikku abi. Sellele lisaks vajavad eriti lapsed individuaalseid teraapiavõimalusi, mida me lisaks valla sotsiaalteenustele oma heategevusliku tegevusega pakkuda püüame,“ ütles Jana Skripnikov.

„Paljudel peredel, kus kasvamas erivajadusega laps ei ole lapse erivajadusest tingitud lisakulude tõttu materiaalne toimetulek kerge,“ lisas Skripnikov.

Viimsi Invaühing, Viimsi Kool ja vallavalitsus ootavad kõiki huvilisi, kes tahavad anda panuse erivajadustega laste ja noorte toetuseks, 6. detsembril kell 19.00 aastalõpu heategevusballile, mis toimub Viimsi Koolis. Tänavuse heategevusballi õhtujuhid on Maria Listra ja Hanna-Liina Võsa, tantsuks mängib ansambel Karavan. Publiku ette astuvad Anne Veski ja veel mitmed lauljad ning tantsijad.  Toimub heategevuslik loterii.

Ballikutsed hinnaga 30 euri on müügil Viimsi vallavalitsuse infoletis ja Viimsi Kooli peaadministraatori juures tööpäeviti kell 9.00-15.00. Võimailik on teha annetusi kohapeal või tasuda ülekandega: MTÜ Viimsi Invaühing, Swedbank, EE842200221026358968, selgituseks: ball, maksja nimi.

MTÜ Viimsi Invaühing kuulub tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja.