2023. aasta alguses asus Ööülikool ette võtma uut teekonda. Oleme jõudnud ristteele, kust edasiliikumiseks vajame sõprade, toetajate ja kogukonna tuge.
- Inimene, kogukond, ühiskond
- 23. mai 2023
- Foto: Ööülikooli inimesed / Pressifoto
Täname pikaaegset koostööpartnerit Eesti Rahvusringhäälingut meeldiva koostöö ja kõigi nende toredate aastate eest! Loodame, et varem või hiljem leiavad Ööülikooli uued saated avaldumiskanali ka Rahvusringhäälingus.
Oleme kokku saanud erinevate mõtlejate, õppejõudude, kuulajate ja kogukonna liikmetega, et luua täpsem arusaam, mis on Ööülikooli tähendus praeguses maailmas. Üks on selge – Ööülikool jätkab tegutsemist, otsime uusi avaldumisvõimalusi ja keskkondi.
Ööülikoolile uus hingamine - loome oma platvormi
Toetuseks saadud vahenditest võtame ette kolm tegevust: 1) kodulehe loomise, 2) uue Ööülikooli tugistruktuuri (minimaalselt vajaliku mees-naiskonna) loomise ja tehnilise baasi laiendamise, 3) esimeste uute saadete tegemise.
Soovime luua Ööülikoolile päris oma platvormi – kodulehe, millest saab meie uus virtuaalne pesa, kus on vaba ligipääs Raadio Ööülikooli uutele saadetele ja kõikidele meie sõsarsarjadele (nt Laste Ööülikool, tulevikus ka Ööülikooli rännakud jt).
Kuidas kasutame toetust?
Koduleht valmib kolmes osas:
Esimene toetus-eesmärk kogudes 15 000 eurot (esimene etapp veebis nähtav: juuli 2023) – Esialgne arenduses olev koduleht, kuhu ilmuvad neli-viis sel kevadel salvestatud saadet, mida kuulajad ja mõtlejad saavad mõnuga kuulata. Samuti vaja soetada juurde tehnika: mikrofonid, 4 kanaliga salvestaja ja montaažiarvutid saadete valmistamiseks. Tööruumi rent, sõidu- ja kommunikatsioonikulud. Mõningane tehniline baas on juba ka olemas.
Teine toetus-eesmärk kogudes kuni 25 000 eurot (teise etapi tulemus nähtav: september 2023) – Kodulehe valmimine ja täiendamine uute saadetega. Ööülikool toimetab suvekuudel ja valmistab ette kodulehe uue arhitektuuri, visuaali ja mootori, mida uue kooliaasta alguses kõigiga jagada.
Kolmandaks 25 000 eurot ja üle (kolmanda etapi tulemus nähtav: oktoober 2023) – Kodulehe viimistlemine, sellel perioodil teeme kodulehe kasutajatele mugavaks ja lisame sinna kogukonnale vajalikud osad (nt Ööülikooli sündmuste kalendri ja uudiste sektsiooni). Valmiv koduleht saab olema Ööülikooli portaal, mida saaks ka tulevikus edasi arendada.
Koostöö, toetus ja tugistruktuur
Oleme hetkel välja arendamas Ööülikooli uut tugistruktuuri – süsteemi, kus ühises sümbioosis toetavad Ööülikooli tegemisi nii eraisikud kui riiklikud asutused: teaduskeskused, koolid, seltsi- ja kultuurimajad jne. Samuti on võimalik koostöö erinevate ettevõtetega.
Lisaks oleme tegemas uuendusi enda meeskonnas – peagi näete värskeid mõtlejaid-toimetajaid, kelle ideed ja lähenemisviisid väärivad laiemat tähelepanu. Salvestame Ööülikooli sõpradele juba uut materjali, mille valmimisse saate anda oma panuse. Hetkel on see võimalik läbi antud Toeta.me akna. Tulevikus aga tekib ka võimalus hakata püsitoetajaks. Kui Sul on usku Ööülikooli tulevikku ja saad meile appi tulla nõu või jõuga, siis see kevad-suvi on just see oluline hetk. Üheskoos suudame ehitada Ööülikoolile uue pesa! Teie toetus Ööülikooli ülesehitamiseks on omamoodi indikaator, näitamaks kas Ööülikooli on praeguses maailmas üldse vaja. Kui olete veendunud, et on, siis ulatage Ööülikoolile käsi. Ühes teeme midagi suuremat.
Koostöö tiivustab!
Ööülikool on andnud juba 22 aastat võimalusi Eesti rahval avardada enda mõttemaailma, lahendada suuri Elu-küsimusi ja nautida enda vaimset arengut. See on meie rahva üks tasuta hariduse põhitalasid. Ööülikooli suurimaks imeks on see, et oleme kokku toonud nii erinevad Eesti mõtlejad – füüsikutest lüürikuteni. See on meie vaimne rikkus!
Koostööpakkumiste ja ideede korral palun võtke julgelt ühendust!
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta