• Harku aeroloogiajaamas tutvustati uusi ilmavaatlemise seadmeid (38)
    06. juuli 2017

    „Kõik seadmed vananevad ning vajavad aeg-ajalt uuendamist. Hea meel on tõdeda, et meie  Vaisala OÜ on maailmatasemel lepingupartner, kelle seadmeid võib kohata üle maailma. See lisab meile kindlustunnet, et mõõdetavad andmed saavad korrektselt ning turvaliselt talletatud.“ kiitis Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala Soome partnereid.

    Lepingu järgselt sisaldas saadetis anemomeetreid, pluviomeetreid, püranomeetreid, tseilomeetreid, pürgeomeetreid ja mitmed teisi andureid, millega mõõdetakse õhu temperatuuri, õhu rõhku, vee temperatuuri, vee taset, tuule suunda, tuule kiirust, suhtelist õhuniiskust, sademete kogust, summaarset kiirgust, hajuskiirgust, ultraviolettkiirgust, päikesepaiste kestust, maapinna temperatuuri, pinnase temperatuuri, pilvekõrgust ja ilmatüüpe.

    Projekt algas 2015 aasta alguses ning kestab kuni 2019 kevadeni. Tegemist on ühe mahukama lepinguga projektis „Meteoroloogiliste ja hüdroloogiliste näitajate seire arendamine kliimamuutuste hindamiseks või prognoosimiseks“. Projekti rahastatakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist summas 4 887 500 eurot ning projekti kaasfinantseering 862 500 eurot tuleb SA KIK keskkonnaprogrammist.

    LOE VEEL