16.-21. augustil toimuva Põlvamaa ökofestivali „Rohelisem elu“ kavva lisandusid uued retked ja üritused.

Muuhulgas kutsub festival nüüd ka Tilleorgu matkale ning tutvuma keskkonnatehnoloogiatega. Peredesid ja lapsi oodatakse talurahvamuuseumisse vana-aja mängumaale ning Eesti Maanteemuuseumis saab „Rohelisel teel“ proovida alternatiivseid sõidukeid ja liikumisviise. Festivalinädalal on pereüritusi ka Pokumaal ning Taevaskoja Salamaal.

Ökofestivali projektijuht Ulla-Maia Timmo sõnul on 1. juulil alanud kursustele registreerimine olnud väga aktiivne ning paljudele neist on kõik kohad broneeritud. Seetõttu otsustatigi koos heade partneritega pakkuda täiendavaid kaasalöömise võimalusi.

Põlvamaal juba viiendat aastat toimuv ökofestival tutvustab säästvaid ja elukeskkonda hoidvaid tegutsemisviise ja seetõttu on festivali kavas erinevaid seminare, kursuseid ja retki, milles saab osaleda ning aktiivselt kaasa lüüa. Festivali avab 16. augustil keskkonnaseminar „Profilt Profile“.

Nädala jooksul kutsuvad korraldajad koos Eestimaa Looduse Fondiga Mustoja maastikukaitsealale talgupäevadele. Samuti saab tutvuda Meenikunno raba salapärase eluga, käia vähiretkel, õppida looduslike krohvide ja värvidega ümberkäimist ning vaadata erinevaid ökoloogilisi ehitusviise.

Kui festivalinädala kursused toimuvad Põlvamaa erinevais paigus, siis laupäeval oodatakse kõiki Põlva Talurahvamuuseumisse Karilatsis. Meeleolukal perepäeval on kavas erinevad töötoad, näitused ja seminarid ning suur loodustoodete laat. Päeva mängivad rõõmsaks Kukerpillid, Eesti Mandoliinide Orkester ja Põlva Lõõtsaklubi ning, nagu tavaks, esitatakse armastatud lemmiklaule koos publikuga.

Ökofestivali korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus koos Keskkonnaameti, Põlva Maavalitsuse ja Põlvamaa Omavalitsuste Liiduga. Festivali toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus. Festivalinädala ürituste info ja kursustele registreerimine lehel www.ecofest.ee.