Head ökokogukondade huvilised! Olete lahkesti palutud Eesti Ökokogukondade Ühenduse talvisele kokkutulekule laupäeval 30. jaanuaril 2016. Kokkutulek toimub seekord Tallinnas, Gaia Koolis Weizenbergi 20b ja keskendub  hariduse teemadele. Kokkutuleku üldpealkirjaks on "Kool kui kogukond, kogukond kui kool".

Otsime vastuseid tänasele kuumale teemale- milline peaks olema Eesti koolivõrk, et kool oleks nii meie lastele, kui ka õpetajatele põnev, sõbralik ja hariv keskkond. Uuringute järgi on õpilaste ja õpetajate koolirõõm Eestis Euroopa madalaimate hulgas.

Haridus- ja Teadusministeeriumil on valmimas plaan vähendada erakoolide toetust, mis omakorda seab ohtu erakoolide püsimajäämise ning perede haridusvalikute vabaduse. Kuidas saavad kogukonnad kaasa rääkida haridusvõrgu mitmekesistamisel ning kuidas luua parim koolikeskkond meie lastele – seda kõike arutamegi Gaia Koolis.

Tuleb põnev, tihe ja intensiivne päev uutest tuultest õppimises ja õpetamises, kogukondlikest koolidest, lisaks näited loomariigist ja mõnus õhtu muusika, laulu, lugude ja tantsuga pealekauba.

Teretulemast!

Infot võib julgesti jagada.