Kolmapäeval 28. oktoobril kõlab Maarjamäe lossis Hõimupäevade klassikakontsert  „Soome-ugri harmooniad”. Esinevad pianist Diana Liiv ja Tallinna Keelpillikvartett. Esitamisele tulevad ungari, mari, eesti ja soome heliloojate kammerteosed klaverile, harmooniumile ja keelpillidele. Kontsert kuulub Hõimupäevad 2020 programmi ning lõpetab ühtlasi ka käesoleva hõimukuu.

Kontserdi ühe korraldaja, pianist Diana Liivi sõnul on kontserdi üheks pärliks kahtlemata mari helilooja Andrei Ešpai tõlgendused ungari rahvaviisidest. Kuid mõjusa kuulamiselamuse pakuvad kindlasti ka eesti helilooja Ester Mägi „Rõngu viis” ning soome helilooja Aulis Sallineni Kaustineni rahvaviisil põhinev leinamarss, mis harmoneerub järjest sügavamalt maad võtva sügisega. „Samas aga näiteks ungari helilooja Ernst von Dohnányi üks olulisemaid teoseid, serenaad keelpillitriole pakatab elujõust ja energiast,” kinnitab Liiv.

Eesti heliloojatest loomingust tulevad ettekandele ka Mihkel Lüdigi ja Rudolf Tobiase teosed, mis toovad kuulaja hinge ka juba veidi lähenevat jõuluaimdust. Liivi sõnul lisab tunnet kindlasti ka üks eriline instrument: nimelt saab kontserdil kuulata harmooniumi helisid.

„Hõimurahvaste klassika. Soome-ugri harmooniad” algab kolmapäeval 28. oktoobril kell 18. Maarjamäe lossis esinevad Tallinna Keelpillikvartett koosseisus Urmas Vulp (viiul), Olga Voronova (viiul), Toomas Nestor (vioola), Levi-Danel Mägila (tšello) ning Diana Liiv (klaver, harmoonium)

Õhtu saab teoks MTÜ Kammermuusikute ja Fenno-Ugria Asutuse koostööna.

Täpsem kava:

      Rudolf Tobias: “Largo” viiulile, tšellole ja orelile (ettekanne harmooniumiga)

      Aulis Sallinen: Keelpillikvartett nr 3 op 19 “Aspekteja Peltoniemen Hintrikin surumarssista”

      Mihkel Lüdig: Trio viiulile, tšellole ja harmooniumile

      Andrei Ešpai: Kaks ungari rahvaviisi viiulile ja klaverile

      Ernst von Dohnányi: Serenaad op 10 keelpillitriole

      Ester Mägi: “Rõngu viis” keelpillikvartetile ja klaverile

Esinejate kohta saab lähemalt lugeda siit.