27.-29. novembril 2009.a korraldab Tartu Näituste messikeskus taas looduse- ning ökoteemalise nädalavahetuse „Ökomess Elukvaliteet 2009”.

Esimene ökomess toimus juba 1995. aastal, mil peateemadeks olid prügi ja veekäitlus. Eestlased on ikka püüdnud maailmaasjadega kaasas käia ning nüüdseks on ökomessi teemadering oluliselt laienenud. Ökomess on kutsutud ellu selleks, et tutvustada külastajatele rohelist elustiili, alustades mahetoidust ja lõpetades ökoturismiga ning tuletada inimestele meelde, et keskkonnasõbralik majandustegevus on võimalik.

2009.aasta „Elukvaliteedi” peateemadeks on roheline majandus ja roheline elamine. See on parim koht, kus esitleda keskkonnasõbralikke tooteid ja teenuseid. Mahetoit, ökoturism, puhas õhk, looduskaitse, mõistlik energiatarbimine - need on vaid mõned alateemad, millest võib iga huviline Tartus toimuval „Ökomessil Elukvaliteet 2009” põhjaliku ülevaate saada.

Sel aastal on Ökomessi missiooniks  inimeste harimine, et laiendada avalikkuse silmaringi ja populariseerida taaskasutust ning rohelist elustiili. „Ökomessi Elukvaliteet 2009” raames saab esitleda uusi ja põnevaid seadmeid, eksponeerida tehnoloogiaid, korraldada erinevaid workshoppe, seminare ja näituseid. Messi eesmärgiks on propageerida elamist kooskõlas looduskeskkonnaga, mitte ühepoolselt selle arvelt tarbida.

Läbi selle messi pakume platvormi erinevatele ärisektoritele ja tarbijatele saamaks rohkem teada võimalustest, tehnoloogiatest, teenustest ja toodetest, mis aitavad kaitsta meie keskkonda. Tartu Näitused AS kutsub firmasid üles tegema oma messipinna broneeringuid juba aegsasti - see aitab kaasa turundusstrateegia edukale realiseerimisele messil ning võimaldab mitmeid atraktiivseid soodustusi.