Kuues Euroopa jäätmetekke vähendamise nädal (EWWR) toimub 22.–30. novembril. Algatuse, mis seekord keskendub toidujäätmetele, raames toetatakse rohkem kui 9000 meedet ametiasutuste, ettevõtete, koolide ja kodanike tegevuse loodussäästlikumaks ja nutikamaks muutmiseks.

Sellele ELi LIFE programmi kaasrahastatavale algatusele on toetust avaldanud ka ELi keskkonna ja kalanduse volinik Karmenu Vella. Sel aastal keskendutakse toidu raiskamise vältimisele. Kampaania üks hüüdlauseid on „Täitkem toidu ülejääkidega kõhtu, mitte prügikaste!”

Veebisaidilt www.ewwr.eu leiate teavet selle kohta, mida saate koos pere ja sõpradega ära teha ringmajanduse heaks, kus valmistatud tooted on algusest peale mõeldud korduvkasutamiseks, remontimiseks, ümbertöötamiseks ja ringlusseviimiseks, mitte põletamiseks või prügilasse matmiseks. Seega saavad senistest jäätmetest toorained.

Toidu raiskamine on tõsine probleem – keskmises ÜK majapidamises läheb näiteks raisku 25% ostetud toidust. Toidu raiskamine tähendab ka selle tootmiseks kasutatud loodusvarade, näiteks vee, energia ja viljaka pinnase raiskamist. Tegu on raiskava majandamisviisiga, kuna raha kulutatakse otstarbetult.

Praegu kannatab kogu maailmas nälga hinnanguliselt 805 miljonit inimest, kelle toitmiseks piisaks vähem kui veerandist toidust, mis praegu Euroopas ja USAs raisatakse.

Inimeste teavitamiseks toidu raiskamisega kaasnevatest kahjudest ja raiskamise vähendamise viisidest on välja töötatud erinevaid vahendeid. Saadaval on mitu inglisekeelset teabelehte, milles antakse nõu toidujäätmete tekke vähendamiseks, toidu ülejääkide kasutamiseks toiduvalmistamises ning toidujäätmete kompostimiseks. Lisaks saavad leibkonnad ja ettevõtted katsetada toidujäätmete tekke kalkulaatorit, mis on toidujäätmete rahalist maksumust näitav innovatiivne tööriist

Euroopa jäätmetekke vähendamise nädal toimus esmakordselt 2009. aastal. Tänaseks on sellest saanud äärmiselt edukas algatus, mille raames on on 28 riigis võetud üle 25 000 teavitusmeetme.

Euroopa jäätmetekke vähendamise nädalat, mis on osa laiemast Euroopa jäätmetekke vähendamise ja jäätmekäitluse täiustamise algatusest, koordineerib linnade ja piirkondade ühendus jäätmete ringlussevõtmise ja ressursside jätkusuutlikku haldamise alal (Association of Cities and Regions for Recycling and Sustainable Waste Management, ACR+).

Veel üheks üle-Euroopaliseks teadlikkuse suurendamise algatuseks on Euroopa Komisjoni kampaania Generation Awake, mis edendab loodusvarade säästlikku kasutamist ning kutsub inimesi üles käsitlema jäätmeid väärtusliku ressursina. See pakub suurt valikut veebipõhiseid tööriistu, muuhulgas mitmekeelset veebisaiti, tarbimisjuhendit, Facebooki lehte  ja videoid. Uusim video, mida on vaadatud üle kuue miljoni korra, võitis 2014. aasta 5. Cannes'i ärimeedia ja televisiooni auhinnakonkursil Kuldse Delfiini.