Autovaba päev on Keskkonnasõbraliku liikumise kuu tippsündmus, mis korraldatakse Euroopa liikuvusnädala (European Mobility Week) raames. Tänavu toimub Autovaba päev 22. septembril kell 10-17 Vabaduse platsil ja Kaarli puisteel koos Eesti Tervisemessiga - "Liikuma!". Tervisemessi missiooniks on suurendada Eesti rahva terviseteadlikkust. Tervisemess on koguperesündmus, mida on oodatud külastama kõik huvilised. Autovabal päeval suletakse autoliikluseks Kaarli pst Tõnismägi/Toompea ristmik kuni Pärnu maanteeni.

Autovabal päeval saab osa võtta ajaloomatkast ja jalgrattaretkest ning antakse ka start iga-aastasele populaarsele orienteerumisvõistlusele ühistranspordiga. Samuti toimuvad toredad tegevused kogu perele Laste alal ja Spordi alal ning huvitavad loengud ja meelelahutus Autovaba päeva laval ja Rahvakoolituslaval „Tervelt elatud aastad". Kohal on ka maskotid Snupsi ja Prügihunt.

Sel päeval on ühissõidukid kõigile tasuta. Kõigile ühistranspordi kasutajatele, kes valideerivad oma sõiduõiguse Ühiskaardiga või mõne muu piletimüügisüsteemis registreeritud andmekandjaga, on sõit 22. septembril tasuta ja validaator neile piletit ei müü.

Autovaba päev toimub koostöös Tallinna Keskkonnaameti, Transpordiameti, Spordi- ja Noorsooameti ning Sotsiaal- ja Tervishoiuametiga. Ürituse korraldajaks on Eesti Messid OÜ.

Autovaba päeva ajakava!

22. september tähistatakse Tallinnas autovaba päeva
Artikli ilmumist toetas Tallinna Keskkonnaamet.
Artikli ilmumist toetas Tallinna Keskkonnaamet.