Juba kahe päeva pärast asuvad Eesti ja Soome ühiselt püüdma Guinnessi maailmarekordit saunatamises. Massirekordi püstitamises saavad esmakordselt osaleda kõik eestimaalased: selleks tuleb igaühel postitada laupäeva, 8. juuni õhtul ajavahemikus 19-20 foto endast saunaruumis selleks loodud Facebooki grupi seinale.

“Oleme väga põnevil, kui palju osalejaid tuleb,” ütles ürituse ühe korraldaja, Visit Estonia välismeedia juht Jana Kutšinskaja.”Hästi tore on, et nii paljud Eesti saunad on üritusega kaasa tulnud ja pakuvad 8. juunil, rahvusvahelisel saunapäeval eriprogrammi ja võimalusi, mida seni tehtud pole.”

Näiteks saavad tallinlased ja teisedki Noblessneri Iglupargis 8. juuni kell 17-21 esmakordselt tasuta saunatada. Raua tänava saun pakub saunatamisvõimalust terve päeva jooksul soodushinnaga ja kõik tol päeval ostetud piletid osalevad külastuskaartide loosimises. Kolmel korral (kell 12,15 ja 18) toimuvad nii naiste kui meeste üldsaunas elamusterohked saunarituaalid. Lasnamäe saun ja Heldeke! saun Töötsuse tänaval on samut“Oleme väga põnevil, kui palju osalejaid tuleb,” ütles ürituse ühe korraldaja, Visit Estonia välismeedia juht Jana Kutšinskaja.”Hästi tore on, et nii paljud Eesti saunad on üritusega kaasa tulnud ja pakuvad 8. juunil, rahvusvahelisel saunapäeval eriprogrammi ja võimalusi, mida seni tehtud pole.”

Saunapäeva ja maailmarekordi püstitamist tähistavad aga ka paljud saunad mujal üle Eesti. Valgas saavad huvilised osa lausa saunatänavast, mis algab saunarongkäiguga kell 17. Saunad avatakse kasutajatele täpselt kell 19 ja esimese tunni on need rekordi püstitamiseks tasuta. Saunatada saab ka näiteks Hara sadamas Kuusalus, Kambja valla saunas Tartumaal, Metsakuurorti puhkekeskuses Raplamaal ja Taagepera matkakeskuses Viljandimaal ja ka Keri saare saunas. Metsanurme küla Saku vallas aga on külaplatsile kohale veeretanud saunad ja kutsub kell 17-20 kõiki saunatama ja saunajutte rääkima, et ühiselt rekordi püstitamises osaleda. Rekordi püstitamises soovivad oma esindustega eestlaste ja soomlaste kõrval osaleda ka lätlased - nii on ka Riias saunu ja spaasid, mis osalemisest teatanud on.

“Viimastel aastatel on Eesti saun aina enam laia maailma murdnud: meie omamoodi saunakombeid, mullust sauna-aastat ja saunamaratone on kajastanud suured rahvusvahelised ajakirjandusväljaanded. Omajagu on räägitud jalkaäss David Beckhamist ja teistest staaridest, kes Eestist pärit iglusauna soetanud. Väga erilist tähelepanu oleme saanud tänu Anna Hintsi saunadokumentaalile “Savvusanna sõsarad”, mida on saatnud rahvusvaheline edu ja mitmed mainekad auhinnad,” rääkis Kutšinskaja ja lisas, et on hea hetk Eesti saunakultuurile veel enam tähelepanu otsida. “Kõik eestimaalased saavad rekordi püstitamisel osaledes panna ise käe külge, et Eesti sauna rahvusvahelist tuntust kasvatada ja aidata Eestisse tuua meie saunakultuurist huvitatud turiste,” rõhutas ta. 

 

Kuidas rekordi püstitamises osaleda?

 

8. juunil ajavahemikus 19-20 õhtul Eesti aja järgi tuleb postitada saunas tehtud pilt selleks loodud Facebooki grupi seinale. Pildil peab selgesti arusaadavalt olema inimene/inimesed saunas, mitte selle ees ega kõrval. Inimeste kehad peavad olema kaetud rätiku või ujumisriietega. Iga kasutaja kohta läheb arvesse vaid üks pilt ja sama pilti mitu korda erinevate inimeste kontodelt postitada ei tohi. 

Vaata lisaks.