Tänasest algab Eesti mahukaim annetuskampaania Toidupanga tegevuse toetuseks. Kampaania raames annetatud müntide toel tahetakse Toidupanga regulaarse toiduabi süsteemi laiendada kiirelt Tallinnast ja Tartust ka teistesse Eesti piirkondadesse, kirjutab Toidupank oma kodulehel.

Ligi 100 000 inimest, sealhulgas rohkem kui 20 000 last siinsamas Eestis, peavad täna mõtlema sellele, kust nad saaksid oma igapäevast toitu. Toidupank pakub sellele murele lahendust - võtab iganädalaselt vastu kauplustest, hulgiladudest, tootmisettevõtetest ning teistelt annetajatelt toiduained, mis on jäänud üle ning suunab need koostöös sotsiaalosakondade ja kohalike MTÜ-dega puudustkannatavate inimeste lauale.

„Ühelt poolt väheneb raiskamine ning teiselt poolt saavad regulaarset ja otsest toiduabi vaesuses elavad pered,“ avab Toidupanga nõukogu esimees Erki Tamm kogu ettevõtmise põhimõtteid. „Ja seda mitte üks kord, jõulude ajal, vaid regulaarselt igal nädalal.“

Sadades kauplustes ja annetuspaikades üle Eesti saab alates 18. oktoobrist annetada oma kroonimündid Toidupanga tegevuse laienemise heaks. Praeguseks on kampaaniaga liitunud Rimi, Säästumarketi, Maxima, Prisma, Comarketi, K-Rauta ja Bauhofi kauplused.

Kampaaniat avav pressiüritus toimub täna, 14. oktoobril, algusega kell 14.30 Pelgurannas Toidupanga ruumides, aadressil Randla 13. Kohapeal saab rohkem teada nii Toidupanga tegevuse kui annetuskampaania kohta, täita taskusse unustatud sentidega kõige esimest annetuskasti ning aidata vabatahtlikke toidupakkide kokku panemisel.

Kampaania korraldamisel tulid Eesti Toidupangale appi kodanikuliikumine Teeme Ära!, AS G4S Eesti, Eesti Kaupmeeste Liit ning Eesti Pangaliit.

Kuidas saad Sina aidata?

  • Leia oma kodu lähedalt kauplusest või pangakontorist üles Toidupanga mündikampaania kogumiskast ning lase oma viimastel kroonimüntidel aidata eestimaalasi, kes Sinu abi eest täna ja ka tulevikus tänulikud on.

  • Mine Toidupanka appi vabatahtlikuks, kes aitab annetatud toiduained toidupakkideks kokku panna.

  • Haara kaasa sõbrad ja töökaaslased ning koguge ühiselt kokku kõik seisma jäänud mündid, et need pangakontoris ilma teenustasuta Toidupanga tegevuse heaks annetada.
     
  • Pane oma organisatsiooni kontorisse ja esindusruumidesse (kokkuleppel kampaania korraldustoimkonnaga) üles mündikampaania kogumiskast koos asjakohase infoga.

  • Levita infot kampaania kohta oma sõpruskonnas, üritustel, asutuses ja kodulehel.

    Vaata lisa www.toidupank.ee