SA Lõuna-Eesti Turisml kutsub turismiasjalisi tunnustama oma maakonna parimaid turismiobjekte ja sündmusi, et üheskoos välja selgitada Lõuna-Eesti parimad konkursil „EHE Lõuna-Eesti“.

Konkursi eesmärk on tõsta Lõuna-Eesti kui turismipiirkonna mainet ja konkurentsivõimet ning tunnustada ja motiveerida turismiettevõtteid või -organisatsioone.

Nominente saab esitada kahes kategoorias: 2011. a parim turismiobjekt ja 2011. a parim turismisündmus. Sihtasutus ootab põhjendatud ettepanekuid Tartu maakonna parimate kohta 7. novembriks meiliaadressile info@southestonia.ee.

Lõuna-Eesti parimad valitakse välja kuue  maakonna kandidaatide hulgast, lõpliku valiku teeb SA Lõuna-Eesti Turism nõukogu. Parimate väljakuulutamine ja autasustamine toimub Lõuna-Eesti turismikonverentsil detsembri alguses.

Konkursi „Ehe Lõuna-Eesti” raames tunnustas SA Lõuna-Eesti Turism nõukogu  2010. aastal turismiobjektidena Eesti Maanteemuuseumi ja Alatskivi lossi. 2010. aasta parimaks valiti aga Jõgeva maakonnas asuv kogupere mängumaa Vudila.

Parima turismisündmuse nominentideks nimetati Võrumaal toimunud kohaliku toidu mess „Uma mekk” ning Lüübnitsa kala- ja sibulalaat Põlvamaal. 2010. aasta parima turismisündmuse tiitel läks samuti Jõgevamaale, Suurele Paunvere väljanäitusele ja laadale.

Lisainod Lõuna-Eesti turismi kodulehelt.