Esmaspäevast algab Teeme Ära talgupäeva stardipakettide jagamine talgujuhtidele, kes on oma talgud praeguseks talguveebi kirja pannud. Esimesed stardipaketid saadeti Itella SmartPOSTi kesklaost välja täna hommikul. Esmaspäeva hommikuks oli registreeritud juba 560 talgut, mis on rohkem kui mullu samal ajal. Teeme Ära talgupäeva meeskond kutsub kõiki inimesi, kogukondi, asutusi ja ettevõtteid aktiivselt kaasa lööma 7. mail peetaval üle-eestilisel Teeme Ära talgupäeval. Talguid saab kirja panna aadressil www.teemeara.ee.

Teeme Ära talgupäeva partnerite ja vabatahtlike kaasabil ning talgute korras kokku pandud stardipakett sisaldab praktilisi abivahendeid ja soovitusi talgupäeva korraldamiseks.

Seekordsesse talgute stardipaketti on mahutatud esmaabitarbed, mõned töökindad, suitsuandur, prügikotirull, haavasalv, ajalehe Talguline värske number, CD-plaat mere- ja talgulugudega, talgukuulutused, veeohutuse stendi valmistamise juhised, kriisijuhend, talgunõuanded, Talguhundi kleepsud, samuti kommikott, supipakk ja tee, kerge seljakott, seemnepall, merekultuuriaasta rinnamärk ning ehitus- ja aiapoe sooduskupong.

Teeme ära 2016

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liikme Tarmo Tüüri sõnul sai seekordne talgute stardipakett väga sisukas ja tummine. „Loodan, et talgujuhid ei pahanda, kui nendeni jõudev stardipakett on veidi vormist väljas – pidime tänavu mahutama karpi nii palju asju, et see vaevalt kinni läks,“ selgitas Tüür. „Teisalt näitab see, et iga aastaga lisandub ettevõtteid ja organisatsioone, kes soovivad talgupäeval osalevaid vabatahtlikke innustada ning tunnustada.“                                                                            

Talgute stardipakett, mis on sündinud vabast tahtest ja kokku pandud talgukorras, väljendab eelkõige tänu kõigile talgujuhtidele aktiivse panustamise eest. Eelmise aasta talgute arvu järgi pandi tänavu kokku 1850 talgute stardipaketti. Teeme Ära talgupäeva meeskond soovitab talgud aegsasti kirja panna, sest talgupäeva eelõhtul registreerunutele ei pruugi stardipaketti jaguda. Paketi saavad talgujuhid kätte Itella SmartPOSTi paki­automaatidest üle Eesti, täpsema info leiab talguveebist.

Talgute stardipaketti aitasid sel aastal kokku panna Tamrex, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Pakendikeskus, Päästeamet, Merekultuuriaasta 2016, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Mars, KEEN, AllGreenBags, Knorr, Himalaya, Lipton, Pakendikeskus, Ecoprint, Bauhof ja National Geographic Eesti. Paketid toimetab talgujuhtidele tasuta kätte Itella SmartPOST. Stardipakettide pakkimise talgutel lõid kaasa vabatahtlikud Tugikeskusest Power.

Lisaks stardipaketile saavad need kogukonnad, kes võtavad tänavu üheks oma talguteemaks veeohutuse, Teeme Ära talgupäeva meeskonnalt tasuta päästevarustust. Sel aastal kutsutakse kogukondi talgukorras valmistama ja püstitama oma ujumiskoha äärde puidust veeohutuse stende, mille jaoks saab tasuta päästerõnga koos viskeliiniga ning ohutusjuhistega infotahvli.

See algatus saab teoks tänu Siseministeeriumi rahastamisele ning heas koostöös Päästeameti ja vabatahtlike päästjatega. Päästevahendite saamiseks tuleb talgujuhil esmalt soovi avaldada talgupäeva kodulehel, märkides üles ka rajatava veeohutuse stendi plaanitav asukoht. Selgitused päästevahendite kättesaamise ja stendi rajamise kohta leiab aadressilt www.teemeara.ee/talgujuhile/veeohutus.

Teeme Ära talgupäev peetakse mai esimesel laupäeval, 7. mail ning iga kogukond saab ise otsustada oma talgutööd ja tegemised. Kõik eestimaalased on oodatud kirja panema plaanitavaid talguid aadressile www.teemeara.ee ning kutsuma ka teisi aktiivselt osalema. 2015. aastal korraldati üle Eesti 1808 talgut, millest võttis osa 47 136 inimest ehk 3,6% eestimaalastest.

Teeme ära 2016