„Tänutähe“ algatuse eesmärk on tänada igapäevaselt meie heaolu eest hoolitsevaid inimesi ning väärtustada nende peredega veedetud aega. Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed avavad sel suvel oma uksed tänutäheks politseinikele ja nende peredele algatuse raames tasuta. 

Tänavu saavad juunist augustini politsei- ja piirivalveameti töötajad, sh abipolitseinikud ja vabatahtlikud merepäästjad koos oma peredega külastada tasuta Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaeda. 

Politseinikud omakorda osalevad 29. juunil Tartu kesklinna pargis Tartu loodusfestivali avapäeval. Seal on võimalus kõigil linnaelanikel tutvuda politseinike töö ja teenistuskoertega. Tartu loodusfestivali kavaga saab tutvuda www.loodusfestival.ee

Energia avastuskeskuse algatusega „Tänutäht“ on liitunud 28 muuseumi ja külastuskeskust üle Eesti. Järgnevatel aastatel väärtustatakse samasuguse koostöö kaudu nende ametite esindajaid, kes hoolitsevad igapäevaselt turvalisuse, pääste, tervise, õpetamise, puhtuse või muude valdkondade eest. „Tänutäht“ on kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

„Tänutähe“ kohta saab rohkem teavet veebilehelt www.tänutäht.ee ja Facebooki lehelt www.facebook.com/Tanutaht

Algatus on mittetulunduslik ning seda juhivad energia avastuskeskus ja loovagentuur Newton sel aastal koostöös politsei- ja piirivalveametiga.