Majapidamises saab ikka aeg-ajalt ruum otsa ja siis on taas vaja leida mõni ese, millest loobuda. Eks nii mõnelgi meist ole kas kuskil oma lapsepõlve panipaik või on enda lapsed mõne lelu jaoks juba liiga suured. Nii võibki tekkida mõte mänguasjakuhja arvelt ruumi teha. Alati ei pea aga põhjuseks olema ruumipuudus, ega tagajärjeks äraviskamine – leidub neid, kellele kasutatud mänguasi sära silmadesse tooks.

Jagatud rõõm

Mänguasjadega võib olla igasuguseid mälestusi – kaisukaru võib olla armas kaaslane lapsepõlvest, nukk kingitus kallilt sugulaselt, mängumaja või -auto lapse kunagine lemmiksünnipäevakink… Seda enam võib olla keeruline neist lahti öelda.

Loomulikult võib hoida südamelähedased esemed endale, nende annetamine on aga midagi midagi veel paremat – asi ei kogu tolmu, leiab kasutust ja võib pakkuda sarnaseid elamusi kellelegi teisele.

Tavaline asi võib olla luksus

Võib tekkida mõte, et milleks anda oma kasutatud mänguasjad edasi, need ei pruugi olla enam viimane sõna ja ilmselt on olemas palju kasulikumaid esemeid, mida annetada.

2011. aasta andmete järgi kannatab Eestis puudust iga kuues laps ja eluks vajalikke asju muretsedes pole lelud just nimekirja tipus. Loomulikult leidub puudustkannatavate perede seas igasuguseid vajadusi ja teretulnud on annetamiseks kõik, mida keegi teine kasutada saaks. Uuskasutuskeskusesse annetatud asjad jõuavad kas otse koostööpartneriteni või lähevad mõistliku hinnaga keskustes müüki. Nii saad vastutustundlikult vanadest esemetest lahti ning teed toredate lelude ostmise võimalikuks ka vähemkindlustatud peredele.

Anneta korras ja terved mänguasjad Uuskasutuskeskusesse