Olerexi heategevuskampaanias «Ulata abikäsi» osalenud inimesed aitasid koguda Tartu ülikooli kliinikumi lastefondile ja Tallinna lastehaigla toetusfondile kokku 10 039.20 eurot.

“Juba teist aastat järjest ulatavad meie head kliendid abikäe väikestele patsientidele, kelle tulemuslikuks paranemiseks on vajalik soetada ainulaadsed käerobotid Tartu ja Tallinna lastehaiglatele» rääkis Olerexi tegevjuht Piret Miller.

"Koostöö Olerexiga on hea näide sellest, kuidas mitmest väikesest heateost saab lõpuks suur. Oleme siiralt tänulikud kõigile Olerexi klientidele, kes on üheskoos annetanud Tartu Ülikooli Kliinikumi käeroboti heaks kahe aasta jooksul enam kui 15 000 eurot. Käerobotit, mis väikesed käed jälle põnevate asjade järgi haarama paneks, ootavad Lõuna- ja Kesk-Eesti patsiendid pikisilmi, ja loodame heade annetajate abil soetada seadme juba õige pea," rääkis Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi strateegiajuht Siiri Ottender-Paasma.

„Olerex peab tähtsaks laste ja noorte heaolusse panustamist – Tallinna Lastehaigla patsiente on nad aidanud juba kahel järjestikusel aastal. Oleme Olerexile toetuse eest südamest tänulikud ja hindame seda väga. Loodame, et edukas koostöö jätkub ka tulevikus,“ ütles Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer.

„Toetusfond on 27 tegutsemisaasta jooksul soetanud annetajate toel Tallinna Lastehaiglale väga mitmeid ülimalt vajalikke meditsiiniseadmeid. Nüüd on koos käeroboti ostmiseks vajaminev summa. Hiljemalt käesoleva aasta sügiseks peaks aparaat haiglasse jõudma. Käerobotit saavad hakata kasutama väikesed patsiendid, kes ei suuda mõne spetsiifilise haiguste tõttu või trauma tagajärjel ise oma sõrmi ja käsi liigutada ja vajavad spetsiifilist teraapiat.“

Tartu ülikooli kliinikumis ja Tallinna lastehaiglas oleksid käerobotid esimesed omataolised. Kummalgi haiglal on Olerexi toel kavas soetada üks käerobot, mis maksab ligi 120 000 eurot.

Käerobot on nüüdisaegne aparaat, mis on ennekõike mõeldud nende patsientide tarbeks, kellel on ühe kehapoole halvatus või kes ei saa neuroloogiliste häirete tõttu oma käsi tavapärasel viisil liigutada ning vajavad erilist teraapiat.

Teraapiategevused käerobotiga käivad mängu kaudu, mis motiveerib last aktiivselt taastusravis osalema. Käerobot toetab kätt, mis võimaldab patsiendil tegevuse sooritamisel kasutada kõiki allesjäänud motoorseid funktsioone ja julgustab kätt rohkem liigutama. Robot annab tagasisidet reaalajas, mis võimaldab terapeudil kohe vastavalt vajadusele masina seadeid korrigeerida.