Sellel aastal toimunud konnatalgute „Konnad teel(t)“ käigus päästeti 19 185 kahepaikse elu. Neljandat korda toimuva konnapääste aktsiooni raames toimusid konnatalgud 24 Eesti eri paigas. Konnade kevadrände ajal toimus ka fotovõistlus, mille parimaid fotosid saab hinnata „Konnad teel“ Facebooki lehel.
- Vabatahtlik tegevus
- Eestimaa Looduse Fond
- 13. mai 2015
Sel aastal toimus konnade ränne kahe suurema lainena ning väiksemaid liikumisi täheldati terve aprillikuu jooksul. „Sellel aastal pidid vabatahtlikud konnatalgulised olema eriti vastupidavad. Ränne kestis väga kaua ja mitmel pool Eestis rändasid konnad pisteliselt, mis pani vabatahtlike visaduse proovile,“ kirjeldas vabatahtlike olukorda projekti juht Kristiina Kübarsepp. „Õnneks olid inimesed täis indu meie kahepaikseid aidata ja kõik konnatalgulised väärivad väga suurt aplausi,“ lisas ta.
Konnade fotogeenilisus sai samuti aktsiooni „Konnad teel(t)“ käigus kinnitust. Fotokonkursile laekus 142 konnafotot, mille seast on oodatud kõik huvilised valima oma lemmikuid. Facebooki „Konnad teel“ lehel saab igaüks sümpaatsele fotole oma hääle anda vajutades Like-nuppu. Kõige enam hääli saanud foto autor saab tuusiku konna-teemalistele loodustalgutele Vatlas.
Kokku oli vabatahtlikke talgujuhte 32, kes käisid konni päästmas 24 kohas. Kõige suurem oli ränne Võrtsjärve põhjaosas Leie-Oiu vahelisel teelõigul ja Tammikul, kus mõlemas kohas aidati üle tee ligi 4000 kahepaikset. Järgnesid Porkuni, kus sel aastal päästeti rekordilised 2254 konna, Kuremäe, Astangu tn (Tallinnas), Ihaste ning Kiisa talgukohad. Nelja aastaga on kokku päästetud juba üle 63 000 kahepaikse.
Eestimaa Looduse Fond (ELF) tänab kõiki vabatahtlikke ja hoolivaid inimesi, kes konni abistasid ning andsid teada teelõikudest, mis ristuvad konnade rändeteedega. Kogutud andmetest on abi kahepaiksete kaitse korraldamisel. ELF jätkab saadud rändeinfo läbitöötamist koos maanteeameti ja kahepaiksete ekspertidega.
Projekti „Konnad teelt(t)“ eesmärk on päästa vabatahtlike talgute käigus kevadeti maanteedel hukkuvaid kahepaikseid ning teha ühiskonnas teavitustööd Eesti konnaliikide ning nende eluviiside kohta. Samuti on eesmärk ergutada maanteedele konnatunnelite rajamist ja muuta autojuhte hoolivamaks.
Konnade päästmist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus ning korraldas Eestimaa Looduse Fond.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta