Eesti energia- ja liikuvusekspertide seas valitseb üksmeel selliste rohepöörde meetmete osas, mis on olemasolevaid süsteeme lihviva loomuga, kuid laiemateks muutusteks on need ebapiisavad. Pöördelisemate meetmete rakendamine on märksa vastuolulisem teema, kirjutab Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi tehnoloogiauuringute kaasprofessor ning Sussexi Ülikooli siirdeuuringute teadur Laur Kanger Arenguseire Keskuse trendiraportis Pikksilm.

Tehnoloogia valdkonna esindajad on dr Laur Kangeri sõnul oma hinnangutes Eesti energiatulevikule sama killustatud kui ettevõtjad, poliitikud, kultuuritegelased või teiste valdkondade eksperdid. “Pikaaegsed tulevikuennustused keerukate süsteemide kohta on paratamatult väga ebatäpsed. Nii soovitavadki mõned uurijad stsenaariumiloomes maksimeerida esmalt hoopis loovat mõtlemist ning hakata alles seejärel usutavuse peale mõtlema,” kirjutab Kanger.

Loe lähemalt trendiraporti Pikksilm artiklist „Mida eksperdid tahavad? Eesti energia- ja liikuvussüsteemide tulevikunägemused“.