Seoses kuivade ilmadega on Eesti Metsloomaühingu hoiukodudesse sattunud Tallinna ja ümbruskonna aedadest leitud apaatseid siile, kellel lähemal vaatlusel pole midagi muud viga kui et nad on vedelikupuuduses ja näljas!

  • Loomakaitse
  • 19. juuni 2018
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Seoses sellega ning ka Soome loomakaitsjate avaliku pöördumisega kutsume kõiki üles mõtlema loomade-lindude peale! Siilid ja oravad on suures hädas ning vedelikupuuduses emad ei jaksa oma poegade eest hoolitseda! Pääsukestel ei ole piisavalt märga savi pesaehituseks jne.

Palume kõigil viia aedadesse või muudesse sobivatesse kohtadesse loomadele ohutuid madalaid veenõusid ning ärge unustage neid ka igapäevaselt täita! Veenõu ei tohi olla liialt sügav või kõrge äärega, et loomad sinna lõksu ei jääks või ei uppuks! Suurtele sügavatele veetünnidele pange peale võrk või kate, et loomad janu kustutama tulles sinna sisse ei kukuks! Ka väikestele laululindudele on vaja nii joogi- kui suplusvett!
Pääsukeste elupaikades soovitame saviseid kohti kasta!

Aedadest või mujalt tehiskeskkonnast leitud loiud loomad või linnud soovitame viia varjulisse kohta ja pakkuda neile vett!

Aitame kõik koos!
Palume jagada!