Autovaba päev on keskkonnasõbraliku liikumise kuu ja Euroopa liikuvusnädala tippsündmus, mida peetakse tänavu 22. septembril (kl 10-17) Balti jaama ümbritseval alal. Päeva eesmärgiks on kutsuda üles inimesi aktiivsemalt ja keskkonnasäästlikumalt liikuma, propageerides selleks keskkonnasõbralikke liikumisviise: jalgrattasõitu, jalgsi liikumist ja ühissõidukite kasutamist.

Autovabal päeval suletakse mootorsõidukitele liikumiseks Nunne tänav (Toompuiestee kuni Suur-Kloostri tn), Põhja pst (Suurtüki tn kuni Kesk-Kalamaja tn) ja Kopli tn (Vana-Kalamaja tn-Kotzebue tn).

Autovabal päeval luuakse Nunne tänava ja Toompuiestee ristmikule ajutine ülekäik, et näidata inimestele, milline võiks olla sealne maapealne ülekäik.

Päeva jooksul toimuvad erinevad ekskursioonid, mängud, arutelud, võistlused jpm. Kell 12.00 antakse start populaarsele orienteerumisvõistlusele ühistranspordiga. Kella 15.00-st saab Balti jaama endises ootepaviljonis alguse suurejooneline rulavõistlus "Balta Session" ning kl 10.00-17.00 tutvustab Balti jaama trammipeatuse juures populaarseid e-liikureid ettevõte Fortunati Group EU (Voltride).

Autovabal päeval toimuvad eesti- ja venekeelsed ekskursioonid Eesti Kunstiakadeemia uues hoones ning jalgsimatk ja jalgrattaretk ümbruskaudsetel aladel. Lisaks EKA-s toimuvatele ekskursioonidele on kella 11-st kuni 15-ni võimalik õppehoone (Põhja pst 7) ees tutvuda ülikooli tootedisaini osakonnas valmistatud tõukerataste prototüüpide ja mudelitega. Kõikidel huvilistel on võimalik tõukerattaid vaadata ja proovida.

Kella 12-st kuni 15-ni toimub Nunne tänaval foorum „Tuleviku Tallinn“, kus lapsed ja noored räägivad kolmes paneelis (kooli hoov, kodu hoov ja linnatänav) sellest, milline võiks olla tuleviku linnaruum. Kolme paneeli kokkuvõtteid esitletakse autovaba päeva pealaval kl 14.30. Samuti tutvustatakse esitluse käigus Vana-Kalamaja tänava pikendamise projekti.

Autovaba päeva pealava koos põnevate tegevustega asub Tornide väljakul. Muuhulgas sisaldab mitmekesine lavaprogramm akrobaatika, jõu- ja korvpallishow'd, MyFitness'i näidistreeningut & soojendusvõimlemist, Tallinna huvikoolide õpilaste kontserti jpm. Päeva lõpetab ansambli Curly Strings kontsert.

Huvitavaid tegevusi Tornide väljakul toimub veelgi. Kella 10-st 14-ni toimuvad liiklusohutusega seotud tegevused Politse- ja Piirivalveameti ning Maanteeameti ühistelgis.  Samuti on avatud uuskasutus-rattalaat, kus igaüks võib müüa, vahetada või osta kasutatud rattaid. Tornide väljaku lastealas pakutakse pere noorematele liikmetele erinevaid mänge ja tegevusi (batuut, ponisõit, ronimissein, maskott „Snupsi“ tegevused jm). Kohapeal pakutakse tervislikku toitlustust.

Autovabal päeval sõidab Tallinna trammiliinidel eritramm T-11 (1936. a trammi mudel), mille järelkärul esinevad noored kodumaised muusikud. Balti jaama peatusesse on oodata trammi ca kl 12.15. Kuna T-11 eritramm ei sõida tavapärasel kiirusel ja ei peatu kõikides peatustes, on Balti jaama saabumise kellaaeg ligikaudne. NB! Eritrammi T-11 tavapärasest aeglasem liikumiskiirus võib mõjutada ajavahemikus kl 12.00-15.00 ka teiste trammide väljumisaegu.

Autovaba päev toimub Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti, Tallinna Spordi- ja Noorsooameti, Tallinna Transpordiameti ning ettevõtte Happening OÜ koostöös.

Kõigile Tallinna linna ühistranspordi kasutajatele, kes valideerivad oma sõiduõiguse Ühiskaardiga või mõne muu piletimüügisüsteemis registreeritud andmekandjaga, on sõit 22. septembril tasuta ja validaator neile piletit ei müü.