Swedbanki ja Heateo Sihtasutuse koostöös loodud „Ma armastan aidata“ annetuskeskkond kuulutas välja uue taotlusvooru. Erinevates valdkondades tegutsevate Eesti organisatsioonide taotlusi oodatakse 28. märtsiks.

„Ootame annetuskeskkonda end juba tõestanud usaldusväärseid organisatsioone, mis tegelevad Eesti ühiskonna jaoks oluliste probleemide lahendamisega ning suudavad välja tuua oma tegevuste tulemused ja mõju. Seejuures eelistame uuenduslikke lähenemisi ja ennetavaid lahendusi pakkuvaid ühendusi,“ selgitas Heateo Sihtasutuse tegevjuht Maris Ojamuru. „Ühiskondlike probleemidega tuleb tegeleda võimalikult varakult, sest kokkuvõttes on see ühiskonnale soodsam lahendus.“

Taotluste puhul hinnatakse kandideeriva projekti või tegevuse sisu, planeeritavaid tulemusi ja mõju,  kandideeriva organisatsiooni kommunikatsiooniplaani ning senist tegevust. Kandideerimiseks ei pea esitama uut ja eraldiseisvat projekti, taotluse võib esitada ka organisatsiooni olulise põhitegevuse toetamiseks.

„Teretulnud on ka taotlused, mis sisaldavad erinevaid koostöömudeleid - samas valdkonnas tegutsevad organisatsioonid võivad oma jõud liita ning üheskoos kandideerida,“ lisas Swedbanki toetustegevuse spetsialist Maarja Karmin. „Samuti julgustan kandideerima nö uusi tegijaid, kellel on ette näidata tugevad soovitajad või plaanis mingit laadi koostöö teiste organisatsioonidega.“

Eesti vabaühenduste ja Swedbanki esindajatest koosnev taotluste hindamiskomisjon koguneb aprillis ning uued organisatsioonid on annetuskeskkonnas 1. juunist. Seejärel saavad need organisatsioonid võimaluse aasta jooksul tutvustada annetuskeskkonna vahendusel oma tegevust ning koguda teenustasuvabalt annetusi.

Sellel aastal kuuendat sünnipäeva tähistav „Ma armastan aidata“ annetuskeskkond ühendab heategevuslikke organisatsioone, kes aitavad edendada Eesti elu erinevates valdkondades. Annetuskeskkonna sõpradega saab liituda „Ma armastan aidata“ Facebooki-lehel.

Heateo Sihtasutus toetab suure ühiskondliku mõjuga algatuste arengut ning edendab sotsiaalse innovatiivsuse ja strateegilise filantroopia valdkondi Eestis. 2003. aastal loodud organisatsioon on tugevaks aidanud kasvada mitmetel ettevõtmistel nagu SOS Lasteküla, Uuskasutuskeskus, Perekeskus Sina ja Mina, Oma Pere, Terve Eesti Sihtasutus, Noored Kooli, Sihtasutus Kiusamise Vastu jt.