Täna avatakse Saksamaal Berliinis 25. jaanuarini toimuv järjekordne põllumajandus-, aiandus- ja toidumess Rahvusvaheline Roheline Nädal (Internationale Grüne Woche), millel on juba traditsiooniliselt oma rahvusliku väljapanekuga esindatud ka Eesti.

17. jaanuaril leiab messi raames aset põllumajandusministrite konverents teemal „Toidu kättesaadavuse tagamine maailmas – globaalne väljakutse poliitikale ja majandusele”, millele järgneb esimest korda toimuv Berliini põllumajandusministrite tippkohtumine.
 
Põllumajandusministeeriumi delegatsioon eesotsas kantsler Ants Noodaga viibib messil 15.−18. jaanuarini. Kantsleril on messi raames kohtumised nii Rootsi kui Saksamaa Schleswig-Holsteini ja Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa ministritega ning kohtumine Kasahstani aseministriga. Reedel, 16. jaanuaril teeb kantsler Euroopa Akadeemia seminaril ettekande teemal „EL-ga liitumise mõjud Eesti põllumajandusele“. Kantsler osaleb ka põllumajandusministrite konverentsil ja Berliini tippkohtumisel.
 
Eesti on ka sellel aastal esindatud messil Eestit ja Eesti toitu tutvustava stendiga, mida korraldab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda. Tutvustatakse ka Eesti kui atraktiivse turismiobjekti omapära.
 
Stendi eesmärk on kutsuda messikülastajaid maitsma head Eesti toitu ning samal ajal tutvuma Eesti turismi, eriti maaturismi ja loodusturismi võimalustega. Kohal on maaturismieksperdid, kes tutvustavad Eestit kui põnevat reisisihtkohta ning annavad nõu, kuidas veeta siin oma puhkust, milliseid looduskauneid kohti külastada ja kus maitsta head Eesti toitu.
 
Eesti stendil on avatud ka kohvikuala, kus korraldab toitlustust AS Demjanov. Messikülastajatel on seal võimalik maitsta põnevaid eestipäraseid suupisteid.
 
Grüne Woche on pikkade traditsioonidega mess, mis toimub tänavu juba 74. korda. Messi kogupindala on 115 000 m² ning kümne päeva jooksul külastab seda ligikaudu 425 000 huvilist. Esindatud on ca 1600 eksponenti 52 riigist. Kohal on paljude riikide tipp-poliitikud ning kümne päeva jooksul toimub ca 300 foorumit.
 
Eesti on olnud Grüne Wochel esindatud oma stendiga alates 1993. aastast. Tänavu aastaks on Eesti stendi tarbeks kavandatud stendipind 120 m².
 
Lisainfo messi kohta (http://www1.messe-berlin.de/vip8_1/website/Internet/Internet/www.gruenewoche/deutsch/index.html)