Eesti ornitoloogiaühingus (EOÜ) on kokku võetud 3. ja 4. oktoobril toimunud traditsioonilise rahvusvahelise linnuvaatluse „Birdwatch 2009” tulemused.

Üritusest võttis osa 35 Euroopa riiki, kus korraldati üle 1800 linnuvaatlusürituse ning vaatlejad panid kahe päeva jooksul kirja ligi kolm miljonit lindu. Eestis koordineeris rahvusvahelist linnuvaatlust BirdLife International`i siinne partner EOÜ.

Kokku laekus EOÜ-le 74 vaatlusankeeti, mille koostamisel osales vähemalt 168 inimest. Ankeedi täitjad vaatlesid Eestis kokku üle 180 000 isendi 169 liigist. Linnuhuviliste indu kahandas kindlasti kehv ilm, mis teisel päeval oli koguni nii hull, et ära jäeti isegi mitu kavandatud linnuretke. Vaatlejate sõnul mõjutas ilm ka linnustikku – sel ajal tavapärane rändeliikumine oli väga nõrk.
Kõige pikemad liiginimekirjad saabusid oodatult Saaremaalt Sõrve linnujaamast (99 liiki) ja Lääne-Eestist Põõsaspealt (94 liiki). Kirja pandud isendite arvult edestas Põõsaspea aga Sõrvet – vastavalt 32 704 ja 24 729 isendit. Tavavaatlejatest kogusid parimad üle 80 liigi ja üle 10 000 loendatud isendi.

Kõige arvukamad liigid olid valgepõsk-lagle, metsvint ja viupart. Nimekirjade kõige sagedamad liigid olid seekord aga rasvatihane, hallvares, pasknäär ja ronk. Põnevamad kohatud liigid linnuvaatluspäevadel olid väikepütt, rabapistrik, lõunatirk, randkiur ja koldvint.
Tulemustega saab tutvuda EOÜ kodulehel www.eoy.ee. Linnuvaatluspäevade korraldamist toetasid Islandi, Norra ja Liechtensteini finantsmehhanismid Avatud Eesti fondi vahendusel ning aktsiaselts Nordic Digital.

EOÜ