Bisly meeskond saab taas võimsa täienduse. Veebruarikuust astub Eesti tehnoloogiaettevõtte finantsjuhi rolli endine Clevoni finantsjuht, Kristjan Kõrgmaa, kes on olnud finantskontroller mainekates iduettevõtetes Veriff ja Skeleton ning energeetikagigandis Eesti Energias.

  • Ettevõtlus
  • 27. veebruar 2024
  • Foto: Bisly finantsgeenius Kristjan Kõrgmaa / Pressifoto

„Bisly missiooni elluviimine hõlmab nii paigalduspartnerite kui lõppkasutajate suuremahulise võrgustiku ülesehitamist. Lisakompleksust lisavad veel erinevatele kasutajatele ja kinnisvaraomanikele pakutavad lisateenused ja integratsioonid teiste teenusplatvormidega. Seetõttu on fundamentaalselt oluline, et meie finantsprotsessid tagavad skaleeritavuse ning jälgitavuse, tagades kõrge kvaliteedi rahvusvaheliste partneritega äritegevuses. Kristjani eelnev kogemus aitab Bislyle luua tugeva vundamendi, mis on eriti oluline, arvestades, et ettevõte on värskelt avanud Suurbritannias müügikontori ja kaasanud sealsel turul esimesed partnerid. Lähiajal plaanib Bisly laieneda ka Saksamaa turule,“ kommenteeris Bisly COO Ants Vill.

Finantsjuhi olulisim ülesanne kiire kasvu faasis on tagada võimalikult kasumlik kasv, aidata teha optimaalseid otsuseid ja leida erinevatest võimalustest kõige atraktiivsemad. Oluline on ka targalt prognoosida rahavooge, et vältida kasvu takerdumist.

Kõrgmaa näeb, et lähiaastatel saab tema panus ettevõtte arengusse olema suhteliselt laiapõhjaline, kuna Bisly tiim alles kasvab. Tema tegevuse fookus saab olema kindlasti ettevõtte kasvu finantseerimisel ning ettevõtte tegevuses läbipaistvuse tekitamisel. Kõrgmaa lisab: „Mul on väga hea meel Bisly tiimiga liituda, sest esiteks on ettevõte loonud hämmastavalt hea toote ning teiseks näitavad üldised turutrendid ning konkurentide majandustulemused, et turg on täis häid ärivõimalusi. Ma usun, et Bisly’st saab järgnevatel aastatel üks Eesti edukaim riistvaral põhinevaid tehnoloogiaettevõtteid, mida kinnitab ka tänaseks saavutatud liidripositsioon koduturul ning väga suur huvi Bisly toote vastu välisturgudel, kus esimesed paigaldused toimivad juba käesoleva aasta alguses.“

Bisly innovatiivne pilvepõhine tarkvara ja enda arendatud riistvara võimaldavad muuta nii vanad kui uued hooned energiaefektiivseks, võideldes seeläbi kliima soojenemisega ning parandades elukvaliteeti. Bisly intelligentse hoone tehnoloogia aitab energiat säästa ja tagab energiaefektiivsuse juba tuhandetes korterites ja kontorites.

„Kinnisvara on reeglina konservatiivne majandussektor, kus innovatsioon juhtub pigem aeglaselt. Seoses kliima soojenemise vastaste tegevuste ning sellest tuleneva energiahindade tõusu ja regulatiivse survega on arendajad ja kinnisvaraomanikud varasemast enam sunnitud mõtlema innovaatiliste lahenduste peale. Bislyl on ideaalne võimalus saada selle innovatsiooni eestvedajaks Euroopas ja maailmas laiemalt,“ lisas Kõrgmaa.