27. jaanuarist kuni 4. veebruarini toimub Tallinna botaanikaaias näitus “Uudset ja põnevat taimeriigist”, kus tutvustatakse muuhulgas ka neid taimi, millest saab valmistada näiteks hambaharju ning palvehelmeid.

Näituse kuraator Urmas Laansoo ütleb, et selle aasta esimesel näitusel on fookuses erinevad põnevad taimed, millel on iseäralikud omadused või tunnusjooned. “Näituse jooksul saab tutvuda balsapuu, torukassia, aasia barringtoonia, kuning-leekpuu ja mitmete teiste eksootiliste taimede põnevate viljadega. Lisaks saab teada, millised on kõige suuremad ja kõige väiksemad puud ja rohttaimed ning millisel taimel on kõige suuremad lehed ning millisel kõige väiksemad õied,” täpsustas Laansoo. 

Taimeriik pakub endiselt palju üllatusi ning kuigi võiks arvata, et suuremad avastused on tehtud ja kõik taimeliigid juba kirjeldatud, siis tegelikkus on teine. “Igal aastal avastatakse maailmas kuni 2000 uut taimeliiki. Viimastel aastatel on leitud ka uusi ja põnevaid kohvipuid ning palme, näiteks 2017. aastal avastati 16 uut palmiliiki,” selgitas Urmas Laansoo.

Paralleelselt saab botaanikaaias näha ka Eesti Keraamikute Liidu 2017. aastanäitust.