Alates neljapäevast, 16. maist on Tartu Ülikooli botaanikaaia erinevatesse nurkadesse peidetud otsimismäng, mille küsimused kutsuvad inimesi mõtisklema. Otsimismängust osavõtjate vahel loositakse välja auhindu.

  • Keskkonnaharidus
  • 21. mai 2024
  • Foto: Tartu Botaanikaaed. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestival toimub 5.–15. juunini ja kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Tänavu toimub festival kümnendat korda, aga seekord suurema ja vaatemängulisemana, kus otsime üles looduse ja loovuse kokkupuutepunktid.

Kümnendi jooksul on festivali programmis toimunud sadu sündmusi, mille korraldajad on jaganud looduspisikut tuhandetele külastajatele. Kutsume huvilisi rännakule tutvuma sellesuvise festivali sündmustega. Botaanikaaia avamaale on peidetud kümme küsimust, millele vastamiseks tuleb nutiseadmega skännida ruutkoodi või küsida botaanikaaia kassast paberankeet.

Mängus saab tutvuda mütopoeetilise oratooriumi „Emajõe sünd“ etendustega, Linnujämmiga, Loodusvaatluste Maratoni ja botaanikaaias toimuva Perepäevaga. Näiteks saab mõelda mitu silda läheb üle Suure-Emajõe või mille järgi tunneb ära hariliku härgheina. Taim, kes kaunistab selleaastase festivali visuaale.

Auhindade loosis osalemiseks tuleb otsimismängust hiljemalt osa võtta 2. juunil 2024. Võita võib Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivali sündmuste pääsmeid ja Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia perepileteid. Mängu tingimused ja auhinnad on kirjas loodusfestival.ee lehel ja iga küsimuse ketta tagaküljel. Loosimine toimub 3. juunil 2024. Võitjatega võetakse ühendust e-maili teel.

Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestival toimub 5.–15. juunini ja kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Festivali partnerid on SA Tartu 2024, Tartu Ülikooli filosoofia ja semiootika instituut, Eesti Kultuurkapital, KIK, Kultuuriministeerium, Hispaania kultuuri rahvusvahelistumise programm (PICE).