Täna, 22. oktoobril edastas briti suursaadik Eestis, Peter Carter keskkonnaminister Jaanus Tamkivile kliimamuutuste tagajärgi illustreeriva kaardi. Kaart annab ülevaate sellest, mis saab siis, kui ei suudeta ülemaailmselt kliimamuutusi piirata 2 °C-ga.

Kaart avaldati täna briti välisministri David Milibandi, Energia-ja kliimamuutuste ministri Ed Milibandi ning teadlase John Beddingtoni poolt Londoni Teadusmuuseumis. Samuti edastavad kaardi kohalikele riikidele kõik Briti saatkonnad üle maailma.

“Kliimamuutus ei mõjuta vaid ühte riiki - selle mõju on globaalne. Just nimelt sellepärast on oluline, et jõutaks ühisele kokkuleppele Kopenhaageni kliimakohtumisel ,” ütles suursaadik Peter Carter.

“See kaart toob väga ilmekalt välja, mis juhtub, kui kliimasoojenemine jätkub ja seega on riikidevahelised kokkulepped sellel tasandil väga olulised, et selliseid drastilisi kliimamuutusi ennetada,” lisas keskkonnaminister Jaanus Tamkivi.

Kliimamuutuste kaart anti välja seoses tuleva Kopenhaageni kliimakohtumisega, kus eesmärgiks on jõuda rahvusvahelisele kokkuleppele uue globaalse kliimapoliitika osas, mille järgi ülemaailmse keskmise temperatuuri tõus ei ületaks 2 °C.

Täiendavat informatsiooni kliimamuutuste kohta leiab kodulehelt www.metoffice.gov.uk/climatechange/guide/effects/ ning interaktiivse kaardi leiab lehelt www.actoncopenhagen.decc.gov.uk/4degrees.

Suurbritannia saatkond