Briti energiasäästu agentuur Energy Saving Trust avalikustas oma koduleheküljel interaktiivse modelleerimismängu, millega on võimalik erinevaid kodutehnoloogiaid kombineerides kokku panna olulist energia kokkuhoidu lubava majamudeli.

Energy Saving Trust on Briti valitsusväline organisatsioon, kes annab inimestele tasuta nõuandeid energia kokkuhoiu saavutamiseks. Organisatsiooni portaalil on iga aastal üle 8 miljoni külastuse ja portaal on jaotatud kliimamuutuste peatamise, kodumajapidamise parendamise, taastuvenergia tootmise ja energiasäästlike toodete sektori vahel. Portaal avaldab pidevalt jooksvaid uudiseid uutest tehnoloogiatest, energiatõhususe projektide rahastamisvõimalustest ja realiseerunud taastuvenergia projektidest.

Uus modelleerimismäng on interaktiivne majamudel, kus erinevate hoone osade vahel liikudes on võimalik nt. püstitada väiketuulik ja päikesekollektor, soojustada seinu, valida energiatõhusaid kütte- ja ventilatsioonisüsteeme, kasutada säästupirne või muid kodutehnoloogiaid. Iga valitud tehnoloogia kalkuleerib kokkuhoidu ja valikute lõpuks antakse üldine saavutatud kokkuhoid nii kilovattides kui ka rahas.

Allikas: Energy Saving Trust ; Energiasäästu portaal