Saku Õlletehas toob eeloleval kevadel Eesti turule innovaatilise Snap Pack pakikinnitusega Carlsbergi multipakid, kus purke tavapärase keskkonnas halvasti laguneva ja elusloodust ohustava plasti asemel on purgid kinnitatud liimkinnituse abil. Niimoodi saab aastas säästa kümnete miljonite kilekottidega võrreldava koguse plasti.

„Juhtiva globaalse tootjana on Carlsberg seadnud uudsed lahendused, jätkusuutlikkuse ja keskkonnaalase jalajälje vähendamise üheks oma peamiseks eesmärgiks,“ kommenteeris Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms. „Üheks käegakatsutavaks näiteks sellealastest uuendustest on 2018. aastal tutvustatud Snap Pack multipakk, mis jõuab märtsis ka Eesti kauplustesse.“

Carlsbergi arvutuste kohaselt kahaneb liimkinnituse kasutuselevõtuga plasti kasutus tänasega võrreldes kuni 76 protsenti ja koguseliselt 1200 tonni aastas.

„Arvestuslikult on see kogus kogu Carlsbergi Grupi lõikes võrdne kuni 60 miljoni kilekotiga aastas,“ kirjeldas Jaan Härms. „Uuendusliku pakendikinnituse kasutuselevõtu täiendav positiivne mõju ökoloogilise jalajälje vähendamisele avaldub ka tootmise väiksemas CO2 emissioonis ja väheneb grupi vajadus fossiilsete kütuste kasutamisele pakendamisel.“

Purkide kooshoidmiseks plastiku asemel liimi kasutav Snap Pack tehnoloogia pälvis 2018. aastal Nürnbergis maailma joogitööstuste innovatsiooniauhinna (World Beverage Innovation Awards, WBIA) sotsiaalse vastutustundlikkuse ja jätkusuutlikkuse valdkonnas, mullusel maailma juhtival Cannes Lions loovfestivalil tunnustati Carlsbergi jätkusuutlikku arengusse panustamise eest hõbedase lõvimärgisega (Silver Lion). Eesti jaekaubandusvõrku jõuavad Carlsbergi 0,5-liitriste purkide Snap Pack kuuspakid märtsis.

Kõrvuti uuendusliku multipakendiga rakendab Carlsberg oma jätkusuutlikkuse programmi Together Towards Zero raames teisigi tootmisuuendusi, mis on olemas ka Eestis müüdavatel toodetel. Nii näiteks kasutatakse pudelietikettidel keskkonnasõbralikumat värvi ning ka pudelist hapnikku eemaldavat ja seeläbi maitseomadusi kauem säilitavat pudelikorki. Möödunud sügisel esitles Carlsberg kahte uut prototüüpi Green Fiber Bottle pudelist, mis on esimesed õlle hoiustamiseks sobivad sajaprotsendiliselt looduslikud ja taaskasutatavad puidukiududest pudelid.