Circle K toiduvalik täienes maailma kõige tuntuma taimsete toodete tootja Beyond Meat pihviga burgeri ja wrapperiga, kuna nõudlus taimsete toodete tarbimise vastu üha suureneb.

  • Toit ja aiandus
  • 22. juuni 2021
  • Foto: Circle K teenendusjaam. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

„Viimased aastad on näidanud, et nõudlus taimsete toodete tarbimise vastu kasvab jõudsalt üle maailma, sealhulgas Eestis. Üha enam kliente eelistab taimse koostisega värsket ja tervislikku ampsu teel olles, mistõttu oleme ka Circle K menüüsse lisanud erinevaid tooteid nii veganitele kui taimetoidu eelistajatale ,“ sõnas Circle K Eesti kaubandusdirektor Diana Veigel.

Beyond Meat on USA-s leiutatud hernevalgust tehtud  retsept, mis ei sisalda grammigi loomset toorainet, kuid pakub sarnast maitset ja tekstuuri, mis loomne liha. „Beyond Meati pihv näeb välja nagu veiselihapihv ning oma maitselt kui tekstuurilt on see samuti sarnane. Samas on tegemist tootega, mis ei sisalda gluteeni, sojat ega geneetiliselt muundatud koostisosi,“ selgitas Circle K Eesti kaubandusdirektor. Ta lisas, et kõik toorained on ka vegan-sõbralikud ja tooted keskkonda säästvalt toodetud. Samuti on Beyond Meat taimsest toorainest tehtud tooted proteiini-, toitainete ja mineraalirikkad ning ei sisalda sünteetiliselt toodetud koostisosi.

Beyond Meat’i Euroopa turundusjuhi Bram Meijeri sõnul on ettevõte põnevil, et ikooniline Beyond Burger lisandus Eesti edukaima mugavuspoodide keti menüüsse.

„Meil on hea meel teha koostööd Circle K-ga, et muuta taimne pihv kogu Eestis veelgi kättesaadavamaks. Loodame innustada eestlasi sööma seda, mida nad armastavad, tegemata kompromisse maitses ja jätkusuutlikus elustiilis,“ sõnas Meijer.

Koostöös Beyond Meatiga lisandub Circle K menüüsse Beyond Burger ja Beyond Wrapper.  Mõlemad tooted on saadaval 50-s Circle K teenindusjaamas üle Eesti.