6.-11. juulini sel aastal toimus Põhja-Itaalias, 600-liikmelises Damanhuri kogukonnas Euroopa ökokogukon­dade ühenduse (GEN Europe) igaaastane kokkutulek.

Kokku­tulekul osales 171 inimest kõigilt kontinentidelt, peamiselt Euroopast, Aafrikast ja USA-st. Aga külalisi oli ka Ladina-Ameerika riikidest, Indiast ning Lõuna-Koreast.

Eestlastel on põhjust rõõmustada, sest GEN juhatus jätkab endiste liikmetega: Kosha Anja Jouberti, Deniz Dinceli, Macaco Tamerice ja Toomas Trapido. Viienda liikmena alustab Robert Hall Rootsist, kel on palju rahvusvahelise rahastamise kogemusi ning kes organiseeris kogu rahastuse ka aprillis Eestis, Raudsillal toimunud Põhjamaade ökokülade kokkutulekule.

Iga-aastane GEN-i poolt välja antav ning öko­kü­la­de ülemaailmse liikumise asutajate Ross ja Hildur Jacksoni poolt rahastatav preemia läks see­kord GEN Senegalile oma võrgustiku võimsa arendamise ning ökokülade ministeeriumi raja­mise eest.

Senegal lõi ökokülade mi­nis­teeriumi, kuna seal on sadu ja sadu tradit­sioo­nilisi külasid, kus rakendatakse ja hakatakse rakendama ökokülade tehnoloogiaid.

Eestit esindas kokkutulekul kaheksa inimest.


Vaata lisaks Eesti Ökokogukondade Ühenduse ajakirja Kogukonnad.