Dell, maailma suuruselt teine personaalarvutite tootja teatas eelmise aasta septembris, et ta jõuab keskkonna vallas nn süsinikneutraalsele (carbon neutral) tasemele 2008. aasta lõpuks. Selle nädala kolmapäeval teatas firma, et nad jõuavad eesmärgini koguni viis kuud enne tähtaega, vahendas Reuters.

Elektrienergia hulk, mida Dell saab rohelise energia (näiteks tuule- ja päikeseenergia) vahendajatelt, on 2004. aastast alates kasvanud enam kui 9-kordseks. 2004.aasta seisuga võis rääkida 12 miljonist kilovatt-tunnist. 2008.aastal räägitakse juba 116 miljonist kilovatt-tunnist.

Delli hinnngul on säästupoliitika mõjul atmosfääri jäänud paiskamata 20 000 tonni CO2.

Dell pakub oma tarbijatele võimalust osaleda programmis „Plant a Tree for Me", mis istutab klientide eest puid säästva metsanduse piirkondadesse. Usutakse, et puud suudavad talletada piisavalt CO2, et neutraliseerida arvuti tootmise käigus atmosfäärile põhjustatud kahju.

Dell ei ole ainus firma, mis on panustanud rohelisse algatustesse. Järjest enam ettevõtteid üle maailma on otsustanud muuta oma energia tarbimise tõhusamaks.

Katrin Lipp, säästva eluviisi portaal www.bioneer.ee

Loe lisaks: Bioneer: säästev metsandus, Bioneer: Euroopa elektroonikajäätmed rikuvad aafriklaste tervist