17. aprillil toimunud e-Võistumängimise peapreemia pälvis viiulil mänginud Marta Külaots, kes võitis ühtlasi ka poogenpillide kolmanda
taseme grupi. Esmakordselt välja jagatav publikupreemia läks seekord 590 häälega Kertu Zahharovile.

  • Bioneeri uudised
  • 20. aprill 2020
  • Foto: Võistumängimisel mullu osalenud lapsed/Ako Lehemets

Suur Üleriigiline Võistumängimine toimus tänavu erandkorras Interneti vahendusel ning e-Võistumängimise nime all. Konkursil osalemiseks saatis eelnevalt oma video 68 noort pärimusmuusikut, kes olid jagatud erinevatesse vanuse- ja pilligruppidesse. Terve tänase päeva arutles saabunud videote üle ning valis välja parimatest parimad Zoom-keskkonnas toimetanud žürii, kes tegi võitjad teatavaks Viljandi Pärimusmuusika Aida FaceBooki lehel reaalajas.


Žürii esimehe Villu Talsi sõnul on žüriil ülihea meel, et iga-aastast Võistumängimist eriolukorras ära ei jäetud, vaid rasketest oludest võitu saadi. „Žürii liikmeks olemine pani meid kõiki muidugi proovile, aga samas tõi nende lugude läbi vaatamine ja pärast nende üle arutlemine mõnusat vaheldust isolatsiooni-ellu. Südame teeb soojaks, kui mõelda kuidas kodudes meie oma Eestimaa pojad ja tütred mängivad lausa uskumatult suurepäraselt pärimusmuusikat,” ütleb Villu Talsi.  


Žürii liikme Krista Sildoja sõnul on seekordne Võistumängimise kogemus olnud päris kummaline. "Me siiski saime läbi ekraanide selle energia kätte. See pole mitte tavaline, et nii noores eas mängitakse oma maa pärimusmuusikat! Need lapsed on erilised terves maailmas, et nii noorelt oma maa pärimuspilli mängida osatakse. See on võimas, mis meil siin Eestis toimub!” kiidab Sildoja osalejaid.

Asjatundjatest koosnenud žürii koosseis oli tänavu järgmine: Villu Talsi, Maarja Soomre, Krista Sildoja, Kadri Lepasson, Katariin Raska,
Martin Müller, Timo Steiner

Erinevate pilli- ja vanusegruppide parimad olid:

Kannel: Silina Liht, Arabella Peedu, Gerda Ly Käis

Torupill: Kertu Mintel, Elsbet Helena Tiitus

Laul: Anett Arula, Rute Trochynskyi, Kertu Zahharov

Avatud klass: Karola Puskar, Mihkel Sildoja, Kärt Pihlap

Lõõtsalised: Vihur Põld, Mihkel Sildoja, Kertu Hordo

Kamoška: Andro Ojakäär, Randmar Tuulemäe

Poogenpillid: Martin Soovares, Triin Pihlap, Marta Külaots

E-Võistumängimise  võitja Marta Külaots

Publiku lemmik Kertu Zahharov