Jõulusoovide puu projekti raames heade annetajate raha eest vanemliku hoolitsuseta lastele ostetud jõulukingituste fotod on jõudmas internetis olevale avalikule jõulupuule

Nii annetuse teinutel kui annetamist kaaluvatel inimestel on võimalik vaadata, milliseid kingitusi on annetatud raha eest Eesti asendus- ja turvakodudes peatuvatele lastele soetatud.

“Pildistame kingitusi seepärast, et projekti annetajal oleks selge, kuidas tema annetust kasutatakse. Loodame, et see läbipaistvus annab veel mõnele inimesele lisatõuke vanemliku hoolitsuseta lastele jõulukingituse tegemiseks,” ütles SEB Heategevusfond tegevjuht Triin Lumi.

Fotod ilmuvad jõulupuule vastavalt kingituste pakkimise järjekorrale. Praeguseks on jõulupuul muuhulgas olemas fotod näiteks Ida-Virumaa jõulumaja nr 5, Tartumaa jõulumaja nr 32 ja Tallinna jõulumaja nr 20 laste kingitustest. Kõik kingifotod jõuavad veebilehele nädala jooksul.

Tänase seisuga ootab aadressil www.heategevusfond.ee/joulupuu paikneval avalikul jõulupuul üle saja, peamiselt Ida-Virumaa ja Tallinna lapse ning kuuekümne peremaja jõulusoovi, mille täitmisel vajatakse heade annetajate abi. Kokku on tänavu jõulupuul üle tuhande lapse unistused ning lisaks asenduskodude peremajade soovid.

Jõulupuu projekti raames kogutakse viiendat aastat järjest kokku kõigis Eesti asendus- ja turvakodudes elavate laste jõulusoovid ning pannakse need aadressil www.heategevusfond.ee/joulupuu paiknevale avalikule jõulupuule. Jõulupuult saavad need, kel soov vanemliku hoolitsuseta lastele jõulurõõmu saata, valida ühe lapse jõulusoovi ning annetada konkreetse soovi täitmiseks kingiraha.

Tehtud annetuste eest soetab SEB Heategevusfond jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused koostöös ETK, kelle suur hankijate võrgustik võimaldab tootjate ja maaletoojate toodangu seast leida just need tooted, mida lapsed on soovinud. Kingitused pakitakse ja saadetakse jõulupühadeks laste turva- ja asenduskodudesse. 

Kogu annetatud kingiraha läheb täies mahus kingituste ostmiseks, kõik muud kulud, nagu näiteks pakkematerjalid ja transport, kaetakse fondi vahenditest. .