Kodanikuühiskonna Sihtkapital kuulutab välja Eesti Vabariigi 100. juubeli kingituste teavitustegevustele ning jäädvustamisele suunatud taotlusvooru, mis aitab muuta juubeliprogrammi kõigile kättesaadavamaks. Tähtaeg toetuse taotlemiseks on 28. detsember.

  • Bioneeri uudised
  • 5. detsember 2017
  • Foto: Päikeseloojang. Pixabay, CC Public Domain

„Avatud taotlusvoor annab EV100 sündmuste ja kingituste korraldajatele lisajõudu, et muuta tehtav nähtavamaks ja kättesaadavamaks,“ ütleb Eesti Vabariigi 100. aastapäeva programmi juht Maarja-Liisa Soe. „,Laialdasem teadmine kõigi nende toredate ettevõtmiste kohta on võti, et juubeliprogramm võimalikult paljudeni jõuaks,“ lisab Soe.

„Toetust saab küsida näiteks avamissündmusteks, märgiste tellimiseks, videoklippide, kroonikate ja trükiste tootmiseks või ka teavitustegevustega seotud tööjõukuludeks,“ sõnab KÜSKi toetuste juht Mari-Liis Dolenko. „Suurte- ja väikesemahuliste projektide hindamine toimub eraldi, peamine on, et olulised üritused jõuaksid võimalikult suure auditooriumini üle Eesti,“ täpsustab Dolenko.

Teavitustoe taotlusi jagatakse eraldi väiksematele ja suurematele projektidele. Taotlusvooru kogumaht on 150 000 eurot, millest väikemahulisteks teavitustegevuste toetamiseks on mõeldud 80 000 eurot ja suuremahuliste teavitustegevuste jaoks 70 000 eurot. Enne taotlemist peab tegevus, mille teavitamiseks või jäädvustamiseks tuge küsitakse, olema lisatud kas EV100 kingituste lehele või EV100 sündmuste kalendrisse.

Tutvu toetuse taotlemise tingimuste ja korraga.

Taotlusvooru korraldavad SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) ja Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond.