30. novembril avati Eesti Loodusmuuseumi fuajees välknäitus „Händkaku salapärane elu“, kus on uudistajatele välja pandud nii sügisel kuulsust kogunud muuseumi händkakk kui ka originaalkaku äraolekul muuseumile annetatud kaks asendushändkakku.
- Keskkonnaharidus
- 30. november 2023
- Foto: Händkaku päästeoperatsiooni tänatus inimesed / Eesti Loodusmuuseum
„Huvi kuulsa kaku järele on nii suur, et pea kõik muuseumi külalised uurivad algatuseks linnu kohta ning tihti tehakse staarsulelisega ka fotosid,“ ütles Eesti Loodusmuuseumi direktor Heidi Jõks. „Leidsime, et parim võimalus infojanu leevendamiseks on luua välknäitus, kus tutvustame lisaks meie enda kakule ka kahte väga põneva saatusega asenduskakku ning räägime selle salapärase linnu eluolust põhjalikumalt,“ lisas Jõks.
„Tihtipeale kaasnevad topistega põnevad lood. Paraku küll lood, mis lõppenud kurva õnnetusega, kuid loodusmuuseumis saavad nad uue elu ja panustavad nii loodusharidusse kui ka teadusesse,“ lisab Eesti Loodusmuuseumi zooloog ja kogude osakonna juht Lennart Lennuk.
Näitusel saab muuhulgas tuttavaks händkaku eluviiside, toidulaua ja pesaeluga ning näha Joosep Matjuse loodud lummavat videomaterjali händkaku tegemistest.
Näituse avamisel tänati ja tunnustati ka politseinikke Kaido Atspoli, Karin Kirstu ja Kätlin Maidrat, kes aitasid kakul leida kodutee ning kakkude annetajaid Toivo Lõhmust ja Tiit Lepaseppa. Kõik asjaosalised said kingiks Loodusmuuseumi aastase perepääsme ja tänukirja.
Välknäitus jääb muuseumi fuajees avatuks nii kauaks, kuni suur huvi kakkude vastu kestab ning see on uudistajatele tasuta. Kel tõsisem linnuhuvi, saab kakkudest veelgi rohkem teada juba sel pühapäeval Loodusmuuseumis toimuval kakkude teemalisel perepäeval.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta