Juba sel nädalavahetusel, 2.-3. oktoobril, toimuvad rahvusvahelised linnuvaatluspäevad Birdwatch 2010, mida linnukaitseorganisatsioonide ülemaailmne ühendus BirdLife International korraldab igal aastal oktoobri esimesel nädalavahetusel juba alates 1993. aastast. Eestis linnuvaatluspäevi koordineeriv Eesti Ornitoloogiaühing (EOÜ) kutsub neil päevil kõiki õue minema ja meie sulelistele naabritele tähelepanu pöörama.

Linnuvaatluspäevadel osalemiseks mine neil päevil õue ja vaata, mis parasjagu linnuelus toimub. See võib olla lihtsalt väike jalutuskäik või ka pikem linnurekt. Eriti hea oleks, kui lisaks saadud elamusele paneksid kõik nähtud ja kuuldud linnuliigid ka kirja ning püüaksid ligikaudugi hinnata, mitut lindu igast liigist kohtasid. Kirja pane eelkõige need liigid, keda tunned. Vaatluste märkimiseks soovitab EOÜ kasutada vaatlusankeeti ning edastada kogutud andmed Eesti Ornitoloogiaühingule.

Vaatluspäevade esmased tulemused võetakse kokku juba pühapäeval, 3. oktoobril. Seetõttu palub EOÜ võimalusel oma vaatlused saata juba pühapäeval hiljemalt kell 15.00 e-postiga aadressile linnuvaatlus@eoy.ee. Neil, kes andmete kiirkogumises ei saa osaleda, palutakse oma vaatlused saata hiljemalt 10. oktoobriks e-postiga aadressil linnuvaatlus@eoy.ee, postiga aadressil Veski 4, 51005 Tartu või faksida numbril 742 2180.

Linnavaatluspäevade laiem eesmärk on pöörata inimeste tähelepanu vajadusele säilitada lindudele sobivaid elupaiku ja hoida seeläbi lõppkokkuvõttes alles inimesele endale elukõlbulikku maailma.

Lisateavet sügiseste linnuvaatluspäevade, juhendajaga linnuvaatlusretkede ja teiste toimuvate ürituste kohta saab Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehelt www.eoy.ee.