Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kõiki linnuhuvilisi pühapäeval, 1. mail Haeskasse tähistama oma 101. sünnipäeva. Pidulised saavad osa võtta linnuretkedest ja -vaatlusest.

Linnuretked algavad kell 8.00 ja 11.00 ning kestavad ligikaudu kaks tundi. Kogunemine on Puise bussipeatuses, kust liigutakse edasi marsruudil Puise-Põgari-Haeska. Linnuretkel osalemine on tasuta, vajalik on oma transport. Retk lõpeb linnumessil.

Haeska linnutornis saab linde vaadelda Eesti Ornitoloogiaühingu töötajate juhendamisel kella 10.30–16.30.

Tegevustes osalejatel palume riietuda vastavalt ilmale, võimalusel kaasa võtta binokkel ja vaatlustoru.

Retked ja linnuvaatlus kuuluvad Haeskas toimuva linnumessi kavasse. Linnumessil saab osta ka linnuraamatuid ja ornitoloogiaühingu meeneid.

Linnumess toimub 1. mail kella 10–17 Läänemaal Haeska vaatlustorni ümbruses. Lisaks Eesti Ornitoloogiaühingule on kohal ka Soome linnuklubi Viron Lintuseura, linnuvaatlus- ja fototehnika pakkujad. Osalemine on kõigile tasuta. Linnumessi korraldab Matsalu Rand MTÜ. Rohkem teavet linnumessi kohta saab Facebooki lehelt www.facebook.com/events/653454505955674.

Eesti Ornitoloogiaühing on Eesti vanim ja suurim lindude uurimisele, kaitsmisele ja tutvustamisele pühendunud organisatsioon, mis asutati 1. mail 1921.