8. veebruaril 2024 toimub Pärnus Wunderbaaris Torres Brandy Zero Challenge - jätkusuutlike ideede võistluse Eesti finaal. Õhtu lõpuks selgub nelja finalisti seast, kes läheb Eestit esindama Barcelona suurejoonelises finaalis, kus peaauhinnaks 30 000 eurot. Kohalikus finaalis esitatakse kaasaelajatele oma jätkusuutlik idee ning astutakse võistlustulle kokteilivõistlusel. 

Torres Zero Challenge eesmärk on innustada baare ja baarmene üle maailma esitlema innovaatilisi jätkusuutlikke ideid, edendades uut keskkonnasäästlikku mõtlemist kokteilinduses.  

„Meelelahutusmaailm on pidevas muutumises ja seega on ka Amber Distribution Eesti pühendunud jätkusuutlikkusele kokteili- ja baarimaailmas. Torres Zero Challenge on meie jaoks võimalus toetada ja tunnustada neid, kes jagavad sarnast visiooni keskkonnasõbralikumast tulevikust baarikultuuris. Lisaks on see hea hüppelaud Eesti tegijatele globaalsel baarimaastikul," ütles Amber Distribution Eesti sommeljee ja ürituse kohalik eestvedaja Helen Põder. 

Eesti esindaja selgub Pärnus toimuval sündmusel, kus žürii valib nelja finalisti hulgast välja võitja. Üks neist saab nii võimaluse esindada Eestit rahvusvahelises finaalis Barcelonas, 20. märtsil 2024, võideldes baarimaailma talentidega üle kogu maailma. Sel aastal on finaali oodata baarmene kümnest riigist - Hispaaniast, Itaaliast, Mehhikost, Kanadast, Leedust, Soomest, Ühendkuningriikidest, Ameerikast, Dubaist ning esmakordselt ka Eestist. 

Kohalik finaal, mis leiab aset Wunderbaaris 8. veebruaril 2024, on avatud ning tasuta kõikidele huvilistele ja kaasaelajatele. Võistlus koosneb kahest etapist, kus eksperdidest koosnev žürii hindab esmalt projekti esitlust ja seejärel osalejate loodud keskkonnasõbralikke Torres kokteile. 

Kui võitja kroonitud, ei ole aga õhtu veel läbi – afterparty lavale on oodata DJ Weatherlake, kes tantsupõrandale elava muusika ja mõnusa õhkkonna loob. Lisaks on kohal tattoomeister, kes valmis tegema nii traditsioonilisi kui ka ajutusi tätoveeringuid kõikidele soovijatele. Pärnust saab selleks õhtuks tõeline kokteilimeka, ühendades lõbusa kokteilimaailma jätkusuutlikkusega.   

Neli finalisti, kes võistlustulle astuvad, on Regor Siiner, Martin Müürisepp, Mart Kukk ja Leon Štroman.  

Regor Siiner on uuenduslike ideede ja looduslähedaste mõtetega isiksus, kellele meeldib nii toit kui ka jook oma kõige sügavamas tähenduses. Armastab igas aspektis olla ise käte ja hingega asja juures - taimekasvatusest kuni tootearenduseni välja.  

Martin Müürisepp on Pärnus asuva Wunderbaari üks asutajatest. 2022. aastal pälviti kokteilibaariga rahvahääletusega aasta teo tiitel ning tänaseks on tegemist üle riigi tunnustatud kultuurse paigaga.  
Mart Kukk juhib Green Key märgisega hotelli ja restorani Villa Wesset. Umbes 6 kuud tagasi avas ta Pärnu esimese peakoka saali, mis toimib zero waste ehk jäätmevabal põhimõttel. Projekti on saatnud suur edu ning nii soovib Mart jätkata teekonda keskkonnasõbralikuma elustiili poole. 

Leon Štroman on tunnustatud peabaarmen Eesti esimeses ja suurimas kokteilibaaris Butterfly Lounge. Pealinna kolis ta 7 aastat tagasi ja sellest ajast on armastus külalislahkuse vastu vaid kasvanud. Leonile meeldib katsetada uusi kombinatsioone ning maitseid, kuid samas hinnates ka klassikalisi kokteiliretsepte. 

Torres Brandy Zero Challenge Eesti finaalürituse ajakava 8.02.2024: 

·         - 15:00 Tervitusjook & sissejuhatus 

·         - 15:30 – 19:00 Jätkusuutlikke ideed võistlus (esitlus & kokteilivõistlus) 

·         - 19:00 Afterparty 

Lisainfo ürituse kohta.