Sel kevadel toob Eesti Roheline Liikumine noorteni seminarisarja “Mina ja kliima”, kus räägitakse inimtegevuse ja kliimamuutuste vahelistest seostest. Interaktiivsed veebinarid algasid 20. märtsil ning toimuvad neljateistkümnel järjestikusel reedel 19. juunini videokõne vahendusel Zoom keskkonnas.

 

Interaktiivsetel üritustel kõnelevad teadlased, professorid ja eksperdid ning osalejatel on võimalus küsida küsimusi ja astuda eksperdiga diskussiooni.

“Esialgse plaani kohaselt tahtsime tuua teadlased reedestele noorte kliimastreikidele Tartus Raekoja platsil, kuid seoses koroonaviiruse COVID-19 levikuga oleme meiegi kolinud online-keskkonda. Veebi vahendusel avaneb võimalus seminaridest osa võtta aga enamikel Eesti inimestel,” sõnab projektijuht Henri Holtsmeier.

Veebinaridel käsitletakse järgmisi valdkondi: metsandus, elurikkus, energeetika, transport, majandus, kliimaõiglus, jagamismajandus, veeringlus, haridus, üleilmne koostöö, pangandus, ühiskonnakorraldus, toidutootmine ja inimkultuur.

Koos otsitakse vastusi küsimustele:

  •     Miks peaksime hoolima kliimamuutuste leevendamisest ja ökoloogilise tasakaalu hoidmisest?
  •     Kuidas meie tegevus looduse rütme mõjutab?
  •     Mida ette võtta vaadates tulevikku?

Korraldajad kutsuvad üles õpetajaid valima välja oma õppeainega seotud veebinarid ja osalema koos mitme klassiga. Nende sõnul on veebinaridel osalemine ideaalne täiendus tavapärasele digiõppele.

Ürituste ajagraafiku, veebinariga liitumise ning esinejate kohta leiab infot ürituse “Veebinar - mina ja kliima” Facebooki seinalt või täites vormi sarja infokirjaga liitumiseks.

Üritustesari leiab aset Eesti Rohelise Liikumise ja noorte kliimaaktivistide Fridays For Future Eesti koostöös ning seda kaasrahastavad Euroopa Liit ja Bridge 47. Eesti Roheline Liikumine on demokraatlik valitsusväline liikumine ökoloogilise katastroofi ärahoidmiseks, terve elukeskkonna saavutamiseks ning tervist tagava elulaadi juurutamiseks.