1988. aastal nn fosforiidisõja edukaks koordineerimiseks loodud Eesti Roheline Liikumine tähistab tänavu 25. tegevuse aastapäeva. Sünnipäeva puhul kutsume aprillikuu kolmapäevadel Kumusse ja neljapäevadel kinosse Ekraan vaatama tasuta keskkonnafilme, kuulama esinejaid ja maitsma õiglase kaubanduse tooteid.    

Eesti Roheline Liikumine on veerandsaja aasta jooksul tegelenud paljude erinevate teemadega. Endine Eesti Rohelise Liikumise juhatuse esimees, Peep Mardiste selgitab: „Eesti Rohelise Liikumise eripära paljude keskkonnaorganisatsioonide seas on olnud keskendumine riigi jätkusuutlikkusele ja keskkonnapoliitikale laiemalt. Ühe-kahe kitsa teema asemel oleme tähelepanu all hoidnud eri arengustsenaariumite mõju loodusele ja inimesele, olgu näideteks plaanitud fosforiidikaevandused, riigi energiapoliitika või Euroopa Liidu suurte abirahade suunamine.“

Eesti Rohelise Liikumise filmikuu on samuti ellu kutsutud eesmärgiga tõmmata rohkem tähelepanu keskkonna teemadele meil ja mujal. „Tihtipeale arvatakse, et välismaised keskkonnaprobleemid meid ei puuduta. Ometi on tänavuse filmikuu linastused heaks näiteks, kuidas kõik on omavahel tugevalt seotud - iga filmi keskne probleem on aktuaalne ka Eestis,“ sõnas programmi koostaja Kaarel Kuurmaa.

Filmikuul linastub neli möödunud aastal valminud filmi. Esimesena näitamsele tulev Fuck For Forest räägib loo Berliinis resideeruvast keskkonnaorganisatsioonist. Tegemist on  kamba idealistidega, kes on maailmapäästmise eesmärgil otsustanud riided seljast visata ja avalikkusega erootilisse dialoogi astuda. Oma eesmärkide täitmiseks on nad loonud täiskasvanute internetilehekülje, mille abil nad koguvad raha Amazonases vihmametsade ostmiseks. Filmi juhatab sisse produtsent Mikolaj Pokromski.

Värskeid keskkonnafilme näidatakse aprillikuu kolmapäevadel KUMUS ja neljapäevadel Tartus Ekraani kinos. Esimene seanss Tallinnas algab täna 20:00 ja Tartus homme õhtul algusega 18:00. Rohkem infot tulevaste linastuste kohta leiate Eesti Rohelise Liikumise kodulehelt www.roheline.ee