Ajakirja Eesti Loodus toimetus valis Eesti 2019. aasta puuks taime, mis on tegelikult pigem põõsas - kibuvits (kuulub perekonda Rosa).  Kibuvitsu kasvab Eestis kümmekond liiki. Paraku on üks nendest liikidest, kurdleheline kibuvits (Rosa rugosa) sattunud nuhtlustaimede nimekirja.

Nii Eestis, kui naabermaal Soomes on kurdleheline kibuvits invasiivse võõrliigi staatuses. Põhjuseks ülemäärane vohamine, seda just rannikupiirkondades. Kurdleheline kibuvits tõrjub välja teised kodumaised liigid nagu rand-seaherne. Bioneerile teadaolevalt massiliselt on invasiivset kibuvitsa kasvamas Klooga-Rannas ja paljudes randades Läänemaal.

Sellel aastal on hakatud Soomes tõsiselt tegelema kurdlehelise kibuvitsa tõrjega. Taime müük keelati Soomes 1. juunist, kasvatamise keeld jõustub 2022. aasta lõpus.

Sama saatus ootab seda taime ka Eestis. Aktiivne tõrjetegevus randades jääb küll ilmselt järgmisse suvesse. Samuti pole Eestis plaanis keelata taime kasvatamist ilupõõsana, kuna taime sordi määramine aianduspoes on küllaltki keerukas.