Targa hoone süsteeme arendav Eesti tehnoloogiaettevõte Bisly kaasas 1.7 miljonit eurot eesmärgiga laieneda jõuliselt välisturgudele. Koos varasemate investeeringutega on Bisly kaasanud kokku enam kui 3.3 miljonit eurot.

Bisly asutaja ja tegevjuhi Siim Vipsi sõnul tarbivad hooned Euroopa Liidus umbes 40% energiast ning automatiseeritud energiatarbimine võimaldab seda protsenti märkimisväärselt langetada, tõhustades hoonete energiaefektiivsust ning optimeerides tarbimist ning seeläbi kulusid.

„Samal ajal ei tohi unustada, et õhukvaliteet ja intelligentselt juhitud valgustus tagavad parema elu- ja töökeskkonna,“ rõhutas Vips.

Bisly töötas välja targa hoone tehnoloogialahenduse, mis muudab energia säästmise lihtsaks nii kodudes kui ärihoonetes. Tänaseks on Eestis installeeritud juba üle 20 000 Bisly juhtkontrolleri, mis teevad üle 500 000 targa automaatikasündmuse päevas.

Bisly ühe investori, EfTEN Capitali tegevjuhi Viljar Arakase sõnul on hooneautomaatika turg suure kasvupotentsiaaliga, mis on tingitud nii Euroopa Liidu regulatsioonidest, kliima- ja energiaeesmärkidest kui arendajate arusaamast, et hooned peavad muutuma nutikaks.

Tänaseks on ettevõte kaasanud investeeringuid Eestist, Soomest, USA-st ja Norrast ning investorite hulgas on nii tuntud äriingleid kui ka kinnisvara sektori tegijaid.

Täiendavalt on ligi 700 000 euro suuruse panuse ettevõtte arengusse andnud EAS-i Eesti-Norra koostööprogramm Green ICT.

„Lisakapitali kaasamine oli vajalik, et saaksime tugevdada oma müügimeeskonda ja arendustiimi ning laieneda välisturgudele, kus näeme juba täna Bisly süsteemide järele kasvavat nõudlust,“  sõnas Vips.

Lähikuudel plaanib Bisly siseneda Saksamaa turule, asutades seal tütarettevõtte. Lisaks plaanib ettevõte alustada tegevust Skandinaavias, Austrias ja Šveitsis, kus hooneautomaatika sektor on kiireima kasvumääraga ning mahajäämus on võrreldes Eestiga suur. Samuti käivad läbirääkimised esimesteks pilootprojektideks Aasias.

„Paljud hooneautomaatika lahendused, mida juba Eesti uusarendustes kasutatakse, on nendes riikides veel vähe kättesaadavad ehk potentsiaal meie tehnoloogialahenduse kasutuselevõtuks on tohutu,“ selgitas Bisly tegevjuht.

Lisaks Arakale on Eesti investoritest oma õla ettevõtte arengule alla pannud ka Pipedrive-i loojad Timo Rein, Martin Henk, Martin Tajur, Peep Vain, Hannes Tamjärv ja Sonny Aswani, Mart Saa, Silver Kuus,  Priit Uustulnd ning investorid Eestist, aga ka Soomest, Šveitsist ning USA-st.

Bisly on Eestis välja töötatud targa hoone tehnoloogialahenduste ettevõte, mis muudab energia säästmise lihtsaks. 2018. aastal asutatud ettevõte on kasvanud täna Eesti turuliidriks eesmärgiga tagada targa kodu lahenduste kättesaadavust nii era- kui äriklientidele. Ettevõttes töötab 15 inimest, kuid välisturgudele suundudes kasvab ka ettevõtte meeskond.