Türgit ja Süüriat 6. veebruaril tabanud maavärinad on nõudnud kümneid tuhandeid inimelusid ning tagajärjed puudutavad veel miljoneid. Mondo ja Eesti Pagulasabi koguvad toetusi maavärina tekitatud humanitaarkriisi leevendamiseks ja kannatanute abistamiseks. 

Maavärinaga kõige tugevamalt pihta saanud piirkonnad Türgis ja Süürias on varasemalt kannatanud sõja ja sundrände tõttu, mistõttu olid paljud kannatanud juba enne ääretult haavatavas seisus. Päästjate ja abiandjate ligipääs katastroofipiirkondadesse on takistatud, kuna hävinud on infrastruktuur ning talvised ilmaolud muudavad olukorra ääretult keeruliseks. Miljonid inimesed vajavad peavarju, sooje riideid, toitu, meditsiinitarbeid ja muud. 

Eesti Pagulasabi pakub kannatanutele operatiivset vajadustele vastavat abi koostöös Eesti IT- ja logistikafirmaga GoSwift, kellel on Türgis tütarettevõte. “Viime abiprogrammi ellu Türgi kohapealse GoSwift’i meeskonnaga, kellel on riigis väga hea logistiline võimekus. Komplekteerime ja toimetame abivajajatele kohale esemepõhist humanitaarabi, näiteks konserveeritud toit, magamiskotid, tekid, hügieenitarvikud ja muud esemed, mida kohapeal vajatakse. Kõik soetused teeme otse kohapeal, et hoida piirkonnas turgusid tööl ning osutada abi võimalikult kiirelt ja efektiivselt,” ütles Eesti Pagulasabi juhataja Eero Janson. 

Mondo toetab kogutud annetustega abivajajaid Türgis ja Süürias, tegutsedes koos oma pikaajaliste partneritega Small Projects Istanbul Türgis ja Finn Church Aid (FCA ehk Soome Kirikuabi) Süürias. “Vajadused piirkonnas on tohutud ja abi pole kaugeltki veel igale poole jõudnud. See kehtib nii Türgi kui Süüria kohta, kus humanitaarabi andmist segavad olulisel määral poliitilised suhted, aga ka tugevalt kahjustatud infrastruktuur. Sellel nädalal on piirkonnas püsinud ka väga külm ilm, mis eeldab kiireloomulist reageerimist. Viimastel aastatel on meie partner FCA asunud tööle ka Süürias ning neil on välja kujunenud usaldusväärne meeskond, võrgustik ning olemas ligipääs piirkondadesse, kuhu tänaseni ei ole abi üldse veel jõudnud,” sõnas Mondo juhatuse liige Triinu Ossinovski. Kuna olukord on muutlik, vajadused väga suured, siis kasutab Mondo annetusi vastavalt sellele, mida piirkonnas hetkel enim vaja on - toidust peavarju, soojade riiete ning esmavajalike hügieenitarveteni. 

Annetusi saab teha pangaülekandega

MTÜ Eesti Pagulasabi, EE791010220258852223, selgitus “Türgi”

MTÜ Mondo, EE491010220099409013, selgitus “Maavärin”


Rohkem infot saab Mondo ja Eesti Pagulasabi veebist.