Siseministeerium planeerib lähiajal alustada avatud hankemenetlust pudeldatud joogivee ostmiseks ja selle tarbimiseks vajalike seadmete rentimiseks, Eesti Vee-Ettevõtete Liit leiab, et vähemalt riigiasutused ei peaks pudelivett kraaniveele eelistama.
Siseministeerium planeerib lähiajal alustada avatud hankemenetlust pudeldatud joogivee ostmiseks ja selle tarbimiseks vajalike seadmete rentimiseks, Eesti Vee-Ettevõtete Liit leiab, et vähemalt riigiasutused ei peaks pudelivett kraaniveele eelistama.
- Bioneeri uudised
- Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee
- 22. november 2012
Veel välja kuulutamata ühishankega tahaks siseministeerium koos allasutuste (ja teiste hankega liitunud asutustega) osta kaheaastase raamlepingu vältel pudeldatud joogivett ning rentida selle tarbimiseks nii joogiveeseadmeid, mis võimaldavad tarbida kuuma ja jahutatud vett kui ka veeseadmeid, millega oleks võimalik lisaks kuumale ja külmale veele valmistada ka karboniseeritud vett. Lisaks soovitakse rentida statiive 19liitriste veepudelite hoidmiseks.
„Mulle jätab sellise hanke kavandamine mulje, et riigi ametnikkond elab mingis omas maailmas,“ ütles Eesti Vee-ettevõtete Liidu (EVEL) juhatuse esimees Hans Liibek. „Ehk siis meie, Eestimaa vee-ettevõtted, võitleme igapäevaselt selle eest, et kraanivesi oleks puhas ja tervislik, me oleme selle nimel juba pikki aastaid ränka vaeva näinud ja sadu miljoneid eurosid investeerinud ning nüüd arvab üks ministeerium, et me pakutav kraanivesi ei kõlba juua!“
EVELi tegevdirektor Vahur Tarkmehe sõnul kõneleb pudelivee-hange mõtlematusest. „Kui joogivett sellisel kujul hangitakse, ei hakka ka kõige teadlikum riigiametnik mõtlema, et kas tal ka tegelikult pudelivett vaja on – kuna masin on igaks juhuks nurka tiksuma pandud, siis sealt ta oma joogivee saabki,“ ütles Vahur Tarkmees.
Pudelivee eelistamine kraaniveele on Tarkmehe sõnul väga keskkonnavaenulik samm. „Joogivee pudelisse panemine tekitab keskkonnale korvamatut kahju (pudelite valmistamine, transport jne) ning ei maksa ka unustada, et 60% müüdavast pudeliveest ongi tavaline kraanivesi, mida on lihtsalt rohkemal või vähemal määral töödeldud,“ lisas Tarkmees.
Ministeerium: Otsime vee osas soodsamaid tingimusi
Mihkel Loide, Siseministeerium:
"Siseministeeriumis, nagu ka paljudes teistes asutustes ja ettevõtetes töötavad inimesed vajavad tööpäeva jooksul joogivett ning siseministeeriumi hinnangul on mõistlik pakkuda kraaniveele ka alternatiivi.
Me toetame säästlikku mõtlemist ja ressursikasutust ja nii-öelda pudelivee tarbimine ei ole kindlasti massiline, sest töötajad tarbivad hea meelega ka kvaliteetset Tallinna kraanivett. Vajaduste piirides püüame leida soodsaid alternatiive, milleks korraldamegi hanke, sest alati ei ole kraanivee kasutamine võimalik või otstarbekas.
Nimetatud riigihange viiakse läbi ühishankena. Lisaks siseministeeriumile ja tema valitsemisala asutustele on hankega liitunud ka rahandusministeerium ja tema valitsemisala asutused, Riigi Infosüsteemide Amet ja Keskkonnaamet.
Riigihanke tulemusena ei suurene tarbitava vee kogus, vaid hanke eesmärgiks on igapäevases tarbimises oleva joogivee ostmine soodsaimatel tingimustel, kasutades selleks parimal moel ära turul valitsevaid konkurentsitingimusi."
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta