Täna tunnustab Eestimaa Looduse Fond (ELF) enda vabatahtlikke, kes tänavu on pühendanud enda aega ja oskusi just Eestimaa looduse hüvanguks töötamisele. Tallinnas toimuval tänuüritusel kiidetakse tublimaid looduskaitse vabatahtlikke ning tänatakse kõiki, kes osalesid vabatahtlikel töödel looduskaitseliselt olulistes Eesti paikades nii loodus- kui ka konnatalgutel mitmesuguseid ülesandeid täites.

Kokku osaleti looduskaitselistel talgutel 1010 korral ja konnatalgutel käidi 475 korda – see tähendab, et sel aastal käisid inimesed ligi 1500 korral loodusesse enda panust andmas, töötades kokku peaaegu 8800 tundi. „Möödunud talguhooaeg seadis vabatahtlikele palju väljakutseid. Esiteks toimus tänavu looduskaitsetalguid rohkem kui iial varem: aset leidis tervelt 65 talgut varakevadest hilissügiseni. Osad talgud olid ka väga väikeste gruppidega, mis suurendas ühe inimese tehtava töö mahtu. Teiseks muutis füüsilise töö tegemise keerukaks tänavune kuum ja kuiv suvi, mis juulis-augustis talgulisi üsnagi võhmale võttis,“ ütles ELFi talgukorraldaja Kadri Aller. „Sellegipoolest olid loodustalgulised väga tublid, mida näitab ka see, et üle poole aastast, umbes 200 päeval, käis vabatahtlik looduskaitseline tegevus iga päev. Kõigil nendel päevadel sai midagi meie looduse heaks tehtud,“ lisas Aller.

Tänavune looduskaitseliste talgute aasta oli pühendatud kimalastele ning putukateadlased Urmas Jürivete ja Allan Selin korraldasid kimalaseretki ja -loenguid. ELFi talgutel on aasta-aastalt taastatud rannaniite, puisniite ja loopealseid, millest saavad lisaks haruldastele liikidele kasu ka kimalased. Samuti tegid vabatahtlikud soode loodusliku veerežiimi taastamise töid, aitasid must-toonekure toitumispaiku puhastada, taastasid elupaiku kahepaiksetele, parandasid nahkhiirte talvitustingimusi ja palju muud.

Looduskaitselistel talgud on järjest populaarsust koguv vaba aja veetmise viis. „Looduskaitsetalgud on suurepärane võimalus ulatada oma abikäsi Eesti loodusele, saades sealjuures toredaid kogemusi ja ülevaid emotsioone ning avastades kauneid kodumaa paiku. Mida rohkem on talgulisi, seda rohkem on meil loodusest hoolivaid inimesi, kes teevad oma elus teadlikke valikuid looduse hoidmiseks. Seetõttu julgustame kõiki tuleval hooajal ELFi talgutest osa võtma. Kaotada pole midagi – ainult võita,“ ütles Kadri Aller.

Looduskaitselistele talgutele on oodatud kõik huvilised. Kõigil, kes tahavad olla esimeste seas, kes järgmise aasta loodustalgute info saavad, tasub liitud ELFi Talguteatajaga: http://www.talgud.ee/talgud/talguteataja

Suur tänu kõigile, kes võimalusterohkes maailmas enda vaba tahet ja aega looduse heaks kasutavad!

 

Info konnatalgute tulemustest.

Info 2018. aasta loodustalgutest.